Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Ibanez ANB1006: šestistrunná basa Adama Nittiho

Firma Ibanez zařadila do výroby další luxusní model baskytary, kterým je signovaná šestistrunná verze Ibanez ANB1006, vyrobená podle požadavků jazzrockového basového mága Adama Nittiho, jenž má na svém kontě kromě kritikou velmi ceněných sólových alb také spolupráci např. s Mikem Sternem, Scottem Hendersonem, kapelou Davea Weckla, Peterem Erskinem nebo Jimmym Herringem.

Základem nástroje, designově vycházejícího z populární řady Ibanez SR, je průchozí krk složený ze tří vrstev javoru a dvou plátů odolného dřeva Purple Heart (exotický druh rostoucí v oblastech Jižní a Střední Ameriky), na nějž jsou nalepena křídla korpusu z bahenního jasanu s javorovým topem.

Dvouoktávový hmatník z Purple Heartu s radiusem 400 mm nese 24 pražců medium jumbo a oválné abalonové značky poloh. Mechanika v černém laku sestává z kvalitní kobylky Hipshot A s mírně upravenou roztečí strun (18 mm) a šestice odlehčených ladicích strojků stejné značky.

Basa je osazena dvěma pasivními snímači Bartolini - krkovým xxM56C-B a kobylkovou variantou xxM56C-T, které jsou doplněny aktivním preampem Bartolini NTBM+ s nezávislým ovládáním basů, středů a výšek s možností volby středových frekvencí mezi hodnotami 250, 500 a 800 Hz.

Obvod se může pochlubit velmi transparentním a čistým zvukovým projevem - výrobce udává max. míru zkreslení pod hranicí 0.001% a díky napájení dvěma 9V bateriemi také výbornou dynamickou projekci. Vedle třípásmových korekcí je zde potenciometr celkové hlasitosti a Balancer pro nastavení poměru snímačů.

Šestistrunný model Ibanez ANB1006 představuje v baskytarovém segmentu značky pomyslnovou vlajkovou loď postavenou ze špičkových materiálů a komponent a tomu odpovídá i cena nástroje, která se pohybuje okolo 7 000 Euro. Signatura Adama Nittiho je nabízena výhradně v modrém průhledném laku a v dané cenové kategorii je samozřejmostí certifikace, pevný kufr a servisní nářadí.

Tagy Ibanez

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY