Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 14.07.2015 - 00:01

Hudební produkční stanice Korg Electribe Sampler

Firma Korg uvádí na trh druhou generaci oblíbeného modelu Electribe SX, kterou je komplexní hudební produkční stanice Korg Electribe Sampler, jež v sobě spojuje vlastnosti sekvenceru, Kaoss Padu, kaossilatoru a sampleru. Novinku využijí jak DJ, producenti, tak i studioví muzikanti nebo kapely klasického ražení.

Vlastní patterny lze v reálném čase vytvářet pomocí 16-ti dynamických trigger padů inovovaného sekvenceru s řadou pokročilých funkcí jako např. step jump, last step nebo motion sequence. Ke každému padu je možno přiřadit libovolný zvuk nebo vybírat z banky bicích souprav.

Sampler umožňuje použití až 999 vlastních nebo továrních vzorků, hybridní syntezátorová sekce je vybavena oscilatorem, filtrem a modulační jednotkou. Enginy postavené na modelingu analogových zařízení jsou vhodné jak pro tvorbu různých podkresů, tak i pro hutně znějící basové linky. Maximální samplovací čas je v mono režimu limitován hranicí 270 sekund.

Velmi praktická je funkce Time Slice, která umožňuje rozdělit hudební frázi na menší části a při změně tempa daného motivu přehrát part bez zásadních zvukových změn. Kromě známé funkce groove je možné na každou sekvenci aplikovat různé efekty nebo celý part resamplovat např. v jiné tónině.

Master efekty lze stejně jako u Kaoss Padu ovládat na touch padu, ze stejného zařízení byla přejata i funkce Vinyl Break a najdeme zde i nové efekty Seq Reverse a Odd Stepper.

Korg Electribe Sampler s 24 hlasou polyfonií je vybaven slotem pro SDHC kartu s kapacitou až 32 GB, linkovým výstupem, USB, MIDI In/Out, sluchátkovým a dvojicí hlavních výstupů, nebo konektory Sync In/Out určenými pro synchronizaci s modely Monotribe, Volca a MS-20 Mini.

Novinku o rozměrech 339 x 189 x 45 mm a hmotností 1.6 kg je kromě 9V adapteru možno napájet i šesti tužkovými AA bateriemi. Korg Electribe Sampler se na českém trhu objeví pravděpodobně v průběhu srpna za cenu cca 12 500 Kč. Stanice je dodávána se síťovým zdrojem a softwarem Ableton Live 9 Lite.

Tagy korg
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY