Přejít k hlavnímu obsahu
Během hraní všechny problémy světa zůstávaly „pod hudbou“ | Foto: archiv P.T. call home
Během hraní všechny problémy světa zůstávaly „pod hudbou“ | Foto: archiv P.T. call home
Petr Titz -

Hudba nade vše, po prvním instrumentálním livestreamu

V období karantény jsme si ze zvědavosti vyzkoušeli náš první absolutně instrumentální livestream ze zkušebny. Vše pod technickou taktovkou kamaráda, skvělého zvukaře. Něco z techniky jsme si půjčili, něco přikoupili a přímý přenos přes YouTube tak mohl proběhnout.

Jsme si vědomi, že naše instrumentální hudba si své posluchače hledá poněkud obtížněji, a proto nás možnost živých přenosů ze zkušebny docela nadchla. Domluvili jsme se, že výhledově zainvestujeme a dokoupíme si potřebnou techniku jako je preamp, mikrofony pro bicí, stojany a kabely, ať máme všechno vlastní připraveno na další akce.

Ještě než jsme půjčené věci vrátili, sešli jsme se jen ve dvou (klávesy + bicí), využili jsme kompletního zapojení a nahráli jsme si naši úplně novou skladbu s názvem „MUSIC ABOVE ALL“ (Hudba nade vše).

Jen ve dvou proto, že baskytarista a současný člen P.T. call home uvízl kvůli aktuální všeobecně vypjaté situaci v rodné Americe, kam se vydal na konci loňského roku původně jen na pár týdnů navštívit svou rodinu a kamarády. No a dočasně zaskakující a původní baskytarista už se nové věci z víceméně pochopitelných důvodů učit nechtěl.

Ale zpět k novince. Nahranou skladbu, kterou jsme dovymýšleli ještě na zkušebně krátce před nahráváním, jsme společně s kamarádem zmixovali a on potom udělal master. Využili jsme nakonec i statického záběru z outdoorové kamery a podobně jako u naší předchozí skladby „Deep Surface“ (viz článek na Frontmanovi), video softwarově rozpohybovali.

Snad budete mít při poslechu naší „MUSIC ABOVE ALL“ stejnou radost jako my při jejím hraní, kdy jakoby všechny problémy světa zůstávaly „pod hudbou“...

Brzy budeme spouštět nový seriál livestreamů ve formě dvou až třískladbových přenosů, kde část bude pevně daná a část čistě improvizovaná, a chceme si občas zvát i různé hudební hosty. Koukněte na náš YouTube kanál, budeme rádi za vzájemnou výměnu zkušeností.

Tagy komunita P.T. Call Home streaming

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Klávesy v kapele P.T. call home.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY