Přejít k hlavnímu obsahu
Ondřej Pečenka -

Hračky od Teenage Engineering #6: PO-20 arcade, vybrakovaný vintage herní automat

Švédská firma Teenage Engineering zásobuje trh inovativními syntezátory již od svého založení v roce 2005. Nejzákladnějšími prvky jejich portfolia jsou malé Pocket Operatory, které na co nejmenším prostoru nabízí velmi širokou škálu zvuků. V šestém díle jsem se podíval na PO-20 arcade.

Tvůrci Pocket Operatorů mají zřejmě velmi rádi old-school počítače, neboť je to už minimálně třetí PO v naší sérii (spolu s robotem a office), který má zvukovou banku založenou na prastarých osmibitových zvucích. Ty ovšem umožňuje moderním způsobem ohýbat, sekat a všelijak glitchovat, plus přidává skvělou akordovou funkci chord, která umožňuje za sebe poskládat až 128 akordů a vytvořit tak jedinečné, pulzující a organické patterny.

V sérii postupuju tak, jako bych chtěl vytvořit kompletně celou písničku. Tak, jak jsou ostatně tyto krabičky zamýšleny.

Následující díl bude hodně hrací. Zapojím všech šest představených Pocket Operatorů do série a zkusím najít inspirativní možnosti pro tvorbu tracků různých žánrů za pomoci kombinací jednotlivých PO-ček.
 

VÝZVA: Ukažte své výtvory na Pocket Operatory do komentářů pod videem a podělte se s nimi ostatním hráčům!

Tagy Hračky od Teenage Engineering Teenage Engineering

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Ondrech Alex Péča
Původně z Moravy, t.č. usazen v Praze. Točím a stříhám videa a podcasty pro Kytary.cz, produkčně se podílím na FESTIWALLu a hraju na synthy LIVEka, ať už sám (Bake Lite) nebo v kapele MONSTRA. Motto: "You monsters are people!"
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY