Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 22.04.2022 - 10:00

Housle Artland ze sérií GV, MV a AVA

Čínská společnost Artland Music s více než patnáctiletou historií není v oblasti výroby dechových a strunných nástrojů žádným nováčkem. Firma se snaží produkovat modely s nadstandardně výhodným poměrem cena/výkon, ale v nabídce má také nástroje pro náročnější hráče. Etablovaná značka, jejíž systém kvality splňuje normu ISO 9001, dodává své výrobky obchodům a zákazníkům po celém světě a nyní se s produkcí Artlandu mohou seznámit i čeští muzikanti, a to prostřednictvím čtyř modelů houslí, zastoupených verzemi Artland GV103F, GV104H, MV130 nebo prémiovým provedením AVA100S.

Všechny varianty disponují zadní ozvučnicí a luby z javoru (u vyšších modelů výběrové dřevo s výraznou plamínkovou kresbou), doplněného masivním smrkovým topem, ebenovým hmatníkem, javorovým krkem i kobylkou a pečlivě zpracovanou garniturou (ladicí kolíky, trapézový struník s dolaďovači, nastavitelná a odnímatelná opěrka brady).

Artland GV103F – finančně dostupný studentský model ve stylu Stradivari o velikosti 4/4 s garniturou ze zimostrázu a struníkem s dolaďovačem struny E. Příslušenství: smyčec z odolného dřeva brazilwood, lehké pěnové pouzdro.

Artland GV104H – obdobně koncipovaný 4/4 nástroj, lišící se od předchozí verze především ebenovou garniturou a struníkem s plným počtem dolaďovačů. Součástí dodávky je lehké pěnové pouzdro.

Artland MV130 – 4/4 model vhodný pro pokročilejší hráče, opět ve stylu Stradivari, s vyšším podílem ruční práce, lakem na lihové bázi a korpusem z masivního smrku a fládrovaného javoru. Příslušenství bylo rozšířeno o vlhkoměr integrovaný v luxusněji polstrovaném pouzdru a přiložený smyčec tentokrát dostal žabku z ebenu.

Artland AVA100S – ručně zpracovaný nástroj z výběrového plamínkového javoru a smrku, zadní ozvučná deska je tvořena jedním javorovým plátem, dřevo bylo před použitím sušeno po dobu minimálně deseti let. Profesionálně nanášený olejový lak, ebenová garnitura, ručně vyřezávaná francouzská kobylka značek Despiau nebo Aubert.

Oficiální ceny houslí značky Artland Music byly v případě českého trhu nastaveny v následujících relacích: Artland GV103F – cca 2500 Kč, Artland AVA100S – cca 12000 Kč, Artland GV104H – cca 4000 Kč, Artland MV130 – cca 6000 Kč. Poslední dva zmíněné modely lze do konce dubna pořídit za zvýhodněnou cenu cca 3200 respektive 4800 Kč. Pouzdro je opatřeno zipem, ramenními popruhy, boční kapsou a pevným madlem.

Tagy Artland Music Artland GV103F Artland GV104H Artland MV130 Artland AVA100S

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY