Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Hornet Pink, Green a Blue: nová digitální komba Mooer

Společnost Mooer Audio prezentovala tři nové verze oblíbené kompaktní řady digitálních komb Hornet. Stejně jako modely Black a White, představené před třemi lety, si i tito nejnovější zástupci s označením Hornet Pink, Green a Blue  zachovávají výkon 15 W, přičemž každá z variant se odlišuje výběrem modelingu několika typů zesilovačů, takže při domácím cvičení či menších jamech si mohou přijít na své hráči různých žánrů.

Stejně jako první high-gainová verze Hornet Black a její nástupce White, který kromě kytarových presetů pokrývá také rejstříky pro basovou či akustickou kytaru, jsou komba osazena předzesilovačem s rotačním přepínačem devíti modů, gainem, třípásmovými korekcemi, duální hlasitostí s funkcí master a efektovou jednotkou obsahující modulace, delaye či reverby včetně tap tempa. Všechna komba jsou postavena na firemní technologii MNRS (Mooer Non-linear Response Sample) zohledňující interakci mezi jednotlivými stupni daného virtuálního aparátu.

Výkonová sekce je napojena na reproduktor s impedancí 4 ohmy a průměrem 6.5 palců, nechybí režimy Live / Preset a bezdrátový Bluetooth modul, takže komba lze využít i jako aktivní Bluetooth monitor pro poslech hudby. Na zadní straně uzavřeného šasi o rozměrech 290 x 173 x 255 mm má své místo minijackový sluchátkový výstup, Aux In, hlavní vypínač, jednoduché madlo a konektor napěťového zdroje 18V/2A, který je součástí balení.

Hornet Pink boduje flexibilitou, čemuž odpovídá jak přítomnost presetu s moderním high gainem, tak čtyři klasické čisté zvuky, založené na aparátech Fender Deluxe 65, Vox AC30, Two Rock Coral a Mesa Boogie Mark V (včetně kanálů Crunch a Distortion).

Hornet Green se zaměřuje na sound s tradičním britským charakterem, a to ve vintage i modernějším provedení s větší porcí zkreslení. Pokud máte v oblibě zvuk zesilovačů značek Marshall nebo Orange, je tento model určen právě pro vás.

Hornet Blue tak trochu klame svým názvem, protože kromě bluesových rejstříků, zahrnujících šest mainstreamovým čistých i zkreslených presetů (společně s modem Peavey 5150) byly do nabídky přidány tři speciální syntezátorové režimy, vhodné pro kytaristy, kteří rádi experimentují. Oficiální cena modelů Mooer Hornet Pink, Green a Blue by se měla pohybovat shodně okolo hranice 2900 Kč.

Tagy Mooer Mooer Hornet Pink Mooer Hornet Green Mooer Hornet Blue

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY