Přejít k hlavnímu obsahu
Mezi členy Sixx:A.M. očividně stále funguje nějaká ta chemie | Foto: Better Noise Music
Mezi členy Sixx:A.M. očividně stále funguje nějaká ta chemie | Foto: Better Noise Music
Petr Adamík - Pá, 22.10.2021 - 12:00

Hits od Sixx:A.M. nejsou jen obyčejnou výběrovkou

Když před čtrnácti lety vydal Nikki Sixx své Heroinové deníky, stal se z těchto memóárů ihned bestseller. Knihu doprovázel rovněž soundtrack, kdy se z jednorázového projektu Sixx:A.M. posléze vyklubala v podstatě regulérní kapela, která pak stihla vydat ještě další čtyři alba, než se v roce 2018 uložila ke spánku. Nyní se hlásí opět ke slovu alespoň prostřednictvím výběrové kolekce Hits, jež vedle největších hitů kapely nabízí i nové a nevydané skladby.

Album vychází souběžně s novou knihou Nikkiho Sixxe The First 21: How I Became Nikki Sixx, která se obsahově  jak už název napovídá  věnuje jeho prvním jedenadvaceti letům života. Hits jsou připomínkou, že trojice Sixx, Michael, Ashba společně fungovala více než dobře a dokázala hity opravdu napsat a ne jen jeden.

Mezi dvaceti přítomnými skladbami nechybí už léty prověřené klasiky jako Life Is Beautiful z prvního alba nebo This Is Gonna Hurt ze stejnojmenné druhé desky, ale i pozdější skvost Rise, případně méně profláknutá, zato kvalitnější, Belly Of The Beast. Možná trochu překvapí, že album Modern Vintage, které bylo hudebně zřejmě nejrozmanitější a v diskografii Sixx:A.M. asi nejodlišnější, je zastoupeno pouze dvěma skladbami (Stars, Gotta Get It Right).

Zcela nová kompozice The First 21 nese typické znaky písní Sixx:A.M. a queenovské harmonie. DJ Ashba se v ní navíc blýskne povedeným kytarovým sólem. Vyloženě špatně na tom nejsou ani dosud nevydané Penetrate a Waiting All My Life, přičemž druhá zmíněná upoutá víc, jelikož nezní tak moderně, jak je u Sixx:A.M. zvykem, a evokuje spíše Van Halen z první půlky 80. let. Výběrovka působí vyváženě, pořadí skladeb je promyšlené a celých osmdesát minut se dobře poslouchá.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Mezi členy Sixx: A.M. očividně stále funguje nějaká ta chemie, protože nová skladba se bez problémů zařadila po bok ostatních hitů, které spolu trojice napsala. Nikki Sixx by asi měl hodit za hlavu Mötley Crüe, držet se smlouvy o nekoncertování, kterou před časem podepsali, a raději se naplno věnovat Sixx:A.M., kteří přeci jen mají ještě šanci něčím překvapit.

Sixx:AM - Hits

Sixx:A.M. – Hits

Better Noise Music, 80 min.

75 %

 

Tagy Sixx:A.M. Nikki Sixx Recenze alb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY