Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 05.09.2018 - 00:01

High gainový multiefekt Mooer Black Truck

Multiefekt Red Truck z produkce asijského Mooeru dostává příbuzného v podobě nového modelu Black Truck, který v kompaktním balení nabídne nejpoužívanější kytarové efekty rozdělené do šesti základních sekcí. Od červené varianty se novinka svou koncepcí sice příliš neliší, ale na své si v tomto případě přijdou především hráči využívající high gainové zkreslení, přibyl kompresor a rozšířily se i možnosti ekvalizace.

Kompresor umístěný za vstupním obvodem disponuje ovladači hlasitosti, tónové clony, míry komprimace a páčkovým spínačem On/Off, následuje overdrive (Volume, Tone, Gain), jednotka Hi-gain kde jsou ovladače identické jako u drivu doplněny funkcí Tweak, přepínačem charakteristiky středů a použít lze i jednoduchý noise gate.

Zbrusu nová je ekvalizační jednotka s pětipásmovým grafickým ekvalizerem (pásma 100, 250, 630 Hz, 1.4, 4 kHz) s tahovými fadery včetně hlasitosti a posuvným spínačem Post/Pre zařazujícím EQ za nebo před Hi-gain, což má při zapnutém zkreslení výrazný dopad na výsledný zvuk.

Modulační sekce sestává z phaseru, tremola a flangeru, u něhož lze nastavit i chorusový zvuk, křivka se ovládá potenciometry Colour, Rate, Range a pro rytmizaci pulsace vlny je zde rotační spínač volící mezi šesticí algoritmů.

Na konci signálového řetězce se nachází jednotka Space tvořená digitálním delayem (Level, Feedback, Time), reverbem s potenciometry Mix, Decay a třípolohovým páčkovým přepínačem pro volbu jednotlivých efektů nebo jejich kombinaci (Delay/Reverb/Del+Rev).

Kromě kompresoru lze každou sekci aktivovat masivním nášlapným footswitchem s podsvíceným prstencem a podobným designem jako u efektů TC Electronic, pod displejem nechybí tapovací spínač s funkcí tuneru, praktickou vychytkávkou je přímá aktivace efektové smyčky, možnost vytváření presetů a samozřejmostí jsou i další možnosti ovládání při stisknutí dvou footswitchů současně.

Na čelním panelu je umístěn nástrojový vstup, send/return sériové efektové smyčky, dvojice výstupů, sluchátkový konektor s potenciometrem hlasitosti a zdířka 9V adapteru. Multiefekt Mooer Black Truck by se měl v evropské distribuci objevit pravděpodobně v průběhu září za cenu okolo 250 eur.

Tagy Mooer Mooer Black Truck
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY