Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 25.10.2020 - 06:00

HD audio/video switcher Roland V-1HD+

Divize Roland Professional představila v roce 2015 čtyřkanálový video switcher V-1HD, který nyní dostává lépe vybaveného nástupce v podobě modelu V-1HD+. Kromě přehledné editace videa je novinka primárně určena pro livestreaming a různé online eventy, čemuž odpovídá koncepce vnitřní architektury a také intuitivní ovládání podpořené řadou rychle přístupných a praktických funkcí.

Čtveřice kanálů se vstupními konektory HDMI-A podporují formát HDCP (až 1080/24p, fr 50/59.94 Hz) a stejné formátování je samozřejmě přidruženo i dvěma výstupním okruhům s HDMI zdířkami. Navíc multivětev č. 4 zvládá i VGA, SVGA, XGA, WXGA, SXGA, FWXGA, SXGA+, UXGA nebo WUXGA, takže kromě kombinace různých zdrojů, jako kamer, fotoaparátů, počítačů, tabletů či herních konzolí, může uživatel v případě nekompatibility zapojit zdrojové zařízení do tohoto vstupu a integrovaný video scaler záznam automaticky synchronizuje a zkalibruje.

K dvojici nezávislých HDMI výstupů je možno přiřadit jednu ze tří video sběrnic, což navyšuje flexibilitu  potřebnou pro profesionální produkci. Díky tomu lze například jednu cestu použít jako hlavní programový výstup pro rekordér či přímý přenos, a druhý výstup napojit na jakýkoliv HD video monitor sloužící jako náhledový displej nebo rozšířený multiviewer s 10 okny. Nechybí analogový výstup Tally, multikonektor typu RS-232 DB-9 a remote port USB-B.

Další plus představuje audio sekce s digitálním 14kanálovým mixem obsluhujícím HDMI porty, mikrofony a linkové konektory. Konektivitu tvoří dva XLR vstupy Neutrik s fantomovým napájením, minijack pro lavalierový mikrofon nebo smartphon a stereofonní vstup RCA. Díky vestavěným efektům můžete upravovat celkový mix nebo jednotlivé vstupy. Jednotka obsahuje třípásmový ekvalizer, de-esser, kompresor, noise gate, sync delay apod. Zvukový výstup obstarávají dva 6,3 mm TRS  konektory a 3.5 mm sluchátkový jack.

Kromě jiných funkcí zde najdeme engin umožňující přidání až 4 grafických vrstev a vizuálních efektů, sekci klíčování, režim „obraz v obraze“ (PinP), překrývání snímků, volbu statického obrázku atd. Úložiště pojme 8 presetů a paměť je rozšiřitelná pomocí flash disku USB-A. Napájení je řešeno AC adapterem 12 – 17 V / 2.1 A.

Profesionální HD audio/video switcher Roland V-1HD+ o rozměrech 316  x 121 x 65 mm a hmotnosti 1.4 kg by měl být na evropském trhu dostupný za cenu pohybující se okolo 1320 eur. Součástí balení je také firemní napaječ PSB-7U a další doplňky.

Tagy Roland Roland V-1HD+
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY