Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Hammettův pád aneb pozor na mokré kvákadlo

Na pódiu někdy dochází k různým neplánovaným situacím, ať už jsou to problémy s odposlechy, prasklou strunou nebo nefunkčním kabelem, kolize s ostatními muzikanty, pády apod. Do posledně jmenované kategorie nechtěných kreací přispěl také kytarista Kirk Hammett, kterému se na milánském koncertu Metallicy stal osudným wah pedál.

Při květnovém vystoupení kapely na hipodromu Galoppo di San Siro slušně pršelo a déšť pokropil i Hammettovo kvákadlo. Z pogumovaného nášlapného pedálu se tak stala malá skluzavka, což mělo za následek kytaristův nekontrolovaný pád v závěru sóla skladby Moth Into Flame. Nicméně i přes poměrně razantní setkání s gravitací se Hammett zachoval jako správný profesionál a po pár vteřinách navázal na svůj part.

„Hmmm, uklouzl jsem na mokrém wah pedálu,“ přiznal Kirk na Instagramu. „Pršelo tak moc, že jsem měl pocit, jako bych hrál ve sprše!“ Hammett bude asi muset požádat pódiového technika, aby mu v podobných případech hodil přes kvákadlo ručník. I když možná by stačilo vyměnit kecky.

Tagy Metallica Kirk Hammett

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY