Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

The Gunner’s Dream: floydovská klasika v novém aranžmá Rogera Waterse

V roce 1983 vydali artrockoví Pink Floyd album The Final Cut, obsahující také protiválečný song The Gunner’s Dream. Roger Waters, bývalý basista a jedna z hlavních person „floydů“, pro kterého byla tato deska posledním studiovým počinem pod hlavičkou PF, se rozhodl ke skladbě vrátit a dát jí nový zvukový kabát podpořený klipem.

Video bylo natáčeno v prostorách nahrávacího studia, kde principálovi sekundují kytarista Dave Kilminster, bubeník Joey Waronker, baskytarista Gus Seyffert, kytarista Jonathan Wilson, pianista a klávesista Jon Carin, hráč na Hammondy Bo Koster a zpěvačky Jesse Wolfe a Holly Laessig z brooklynské kapely Lucius.

"Včera v noci jsem sledoval dokumentární film Muž, který zachránil svět. Ten muž se jmenuje Stanislav Petrov (pozn. red. důstojník ruské protivzdušné obrany, jenž v roce 1983 včas rozeznal falešný raketový poplach a zabránil tak katastrofě na obou stranách tehdejších politických bloků). Rok předtím, než Stanislav zachránil svět, jsem napsal píseň The Gunner’s Dream,“ napsal k premiéře klipu Rogers na Instagram. „Je divné si pomyslet, že kdyby Stanislav nebyl ve správný čas na správném místě, nikdo z nás by nebyl naživu, nikdo mladší než 37 let by se vůbec nenarodil.“

Tagy Roger Waters Pink Floyd The Gunner’s Dream

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY