Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 12.09.2014 - 00:01

Gretsch Panther CB LTD FS: elegance v červené

Společnost Gretsch připravila pro fanoušky této tradiční značky limitovanou edici kytar s názvem G6137TCB Panther Center-Block v krásném červeném laku Flagstaff Sunset. Model patří společně se signovanými sériemi Brian Setzer, Chet Atkins nebo Falcon do kategorie Professional Collection.

Pololubovka má korpus o tloušťce 1.75 palce vyrobený ze tří vrstev javoru s klasickými "f" otvory a centrální masivní smrkový blok s dutinami minimalizuje vznik nechtěné zpětné vazby, ke které jsou některé nástroje s dutým korpusem náchylné, zvlášť pokud používáte vyšší zkreslení.

Krk ze tří kusů javoru je opatřen palisandrovým hmatníkem s radiusem 12 palců, dvaadvaceti pražci medium jumbo a pro Gretsch typickými polohovými značkami Neo-Classic. Šířka nultého pražce činí necelých 43 mm a menzura 24.6 palce je téměř shodná s modely Gibsonu. Kytara je lakována odolným urethanem.

Ladicí strojky ve vintage stylu jsou typu Grover Sta-Tite Die-Cast, kovová kobylka Adjusto-Matic Bridge má pevnou palisandrovou základnu, která je zkonstrována tak, aby z každé strany o cca 1.5 cm přesahovala místo, kde je pod tělem přilepený centrální blok. Část základny tak přiléhá pouze k javorovému plátu a tím se zvyšuje rezonance, dynamika a zvuková barevnost nástroje. Mechaniku doplňuje stylové vibrato Gretsch Bigsby B6C.

Nebyl by to snad ani lubový Gretsch, kdyby nebyl osazen známými snímači Filter Tron, tentokrát zde najdeme dvojici ve verzi High Sensitive, ovládanou třípolohovým přepínačem a čtyřmi potenciometry - dva pro hlasitost každého snímače, společnou tónovou clonu a společný Master Volume. Veškerý hardware je pochromovaný a luxusní design podtrhuje stylový stříbrný pickguard s logem značky a vyobrazeným panterem.

Nástroje z limitované série Gretsch G6137TCB Panther Center-Block LTD Flagstaff Sunset budou dodávány s kvalitními zámky popruhu od německého Schalleru a bytelným kufrem Gretsch Deluxe. Jestli uvažujete o koupi Gretsche z kolekce Center Block a líbí se vám elegantní úprava Flagstaff Sunset, tak dlouho neváhejte. Firma sice neuvádí počet nástrojů, jenž budou ve speciální edici vyrobeny, ale vzhledem ke stále rostoucí oblibě značky se zřejmě jednotlivé kousky na pultech příliš dlouho neohřejí. V současné době jsou kromě této novinky dostupné i varianty v bílém a černém laku.

Tagy Gretsch
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY