Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gretsch G6636TSL Players Edition Silver Falcon

Kytary řady Falcon jsou nedílnou součástí nabídky firmy Gretsch už od padesátých let a výrobce se snaží tuto úspěšnou edici stále doplňovat o nové i reissue modely včetně signovaných verzí. Mezi letošní přírůstky produktového portfolia americké značky patří i pololubový Gretsch G6636TSL Players Edition Silver Falcon s tělem ve stylu double cut, centrálním blokem a vintage vibratem Bigsby.

Nástroj ze série Professional Collection disponuje oproti původnímu Falconu kompaktnějším korpusem z laminovaného javoru, luby vysokými 44.5 mm a stříbrnými lemovkami hran, které byly použity také u lemovky ebenového hmatníku o radiusu 12 palců, opatřeného 22 pražci medium jumbo, pozičními značkami ve stylu Neo-Classic Thumbnail a ořechem ze směsi Graph Tech TUSQ XL širokým 42.86 mm.

Pro stavbu krku s profilem Standard U byl zvolen výběrový javor a menzura činí 24.6 palců (625 mm). Chromovaný hardware sestává z pevné kobylky Adjusto-Matic kombinované s vibratem Bigsby B7CP a luxusních uzamykatelných ladicích strojků Grover.

Zvuk přenáší dvojice humbuckerových snímačů High Sensitive Filter'Tron ovládaných třípolohovým páčkovým přepínačem, samostatnými hlasitostmi, společnou tónovou clonou a potenciometrem celkové hlasitosti s obvodem treble bleed eliminujícím úbytek výšek při nižších úrovních ovladače volume.

Pololubový Gretsch G6636TSL Players Edition Silver Falcon je dostupný v klasické černé úpravě, se kterou kontrastuje plexisklový pickguard se stříbřitým efektem, logem značky a samozřejmě pro danou edici tradiční grafikou zobrazující sokola. Cena modelu byla nastavena na cca 96400 Kč včetně pevného pouzdra, popruhových zámků Gotoh a dalších doplňků.

Tagy Gretsch Gretsch G6636TSL Players Edition Silver Falcon

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY