Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 06.07.2018 - 00:01

Gretsch G6131T-MY Malcolm Young Signature Jet

Když počátkem minulého roku oznámil Custom Shop firmy Gretsch zahájení výroby repliky slavného modelu Malcolma Younga z AC/DC, tak se spoustě rockových kytaristů možná radikálně zvýšila tepová frekvence. Ovšem pouze do chvíle, kdy značka uvedla také cenu, která dosahovala astronomických 10 000 dolarů. Nyní Gretsch chystá finančně dostupnější variantu G6131T-MY Malcolm Young Signature Jet z produkce japonské pobočky značky, která sice také není zrovna za hubičku, nicméně její pořízení vyjde na méně než třetinu částky verze z Custom Shopu.

Nástroj z edice Professional Collection má stejně jako originál duté mahagonové tělo o tloušťce 51 mm ve stylu řady Jet a pro horní desku byl použit masivní plát javoru. Lepený krk z mahagonu s U-profilem nese ebenový hmatník o radiusu 12 palců, osazený 22 jumbo pražci plus nultým pražcem, za nímž je usazen kostěný ořech široký 42.8 mm.

Struny ukotvené v kopii vibratového vintage struníku ze 60. let míří přes pevnou kobylku Space Control s ebenovou základnou do celokovových uzavřených ladicích strojků německé firmy Schaller. Stejně jako uVYoungova oblíbeného Gretsche má i tato verze vymontován krkový a střední snímač a u kobylky je uložen humbucker TV Jones Power'Tron. Ten je ovládán dvojicí hlasitostí (bridge/master) a tónovou clonou. Ostatní ovladače jsou demontovány a otvory zakryty kovovými záslepkami.

Japonský Gretsch G6131T-MY Malcolm Young Signature Jet bude nabízen v přírodním transparentním laku Natural v pololesklé úpravě a v celosvětové distribuci by se měl objevit zřejmě v říjnu nebo listopadu za cenu pohybující se okolo hranice 3 000 eur.

Tagy Malcolm Young Gretsch Gretsch G6131T-MY Malcolm Young Signature Jet
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY