Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Good On You Son: první klip z nového alba Marka Knopflera

Mark Knopfler, kytarista a frontman kapely Dire Straits (1977 až 1995), vydává po tříleté pauze další sólové album Down The Road Wherever. Novinka se v distribuci představí 16. listopadu a předznamenává ji klip ke skladbě Good On You Son, která se stejně jako ostatních 13 tracků nahrávala v londýnském komplexu British Grove Studios.

Typický Knopflerův autorský rukopis podpořila ve studiu sestava devíti muzikantů. Vedle hlavního protagonisty se produkce ujal také zakládající člen Dire Straits, klávesista Guy Fletcher. Kytaristy bude možná zajímat, že kromě tradičních Stratocasterů, Les Paulů nebo řady akustických nástrojů, Knopfler po čase opět použil i superstraty Pensa-Suhr, jejichž prototypy mu koncem 80. let postavil tehdy ještě nepříliš známý John Suhr, dnes šéfdesigner a majitel renomované značky Suhr Guitars.

Tagy Mark Knopfler Dire Straits

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY