Přejít k hlavnímu obsahu
Paulus - Čt, 22.08.2013 - 00:01

Godin Acousticaster Deluxe: netradiční elektroakustika

Firmu Godin založil pán jménem Robert Godin asi před dvaceti lety v kanadském městě Quebec. Od té doby se kytary Godin staly synonymem preciznosti, jedinečnosti a moderních trendů současného světa nástrojů. Na filosofii této firmy se mi především líbí její originalita, to, že si její nástroje na nic nehrají a mají vlastního ducha. Kytary Godin jsou tím, čím má správný nástroj být, inspirativní a tvůrčí a jedinečný.

V tomto testu se blíže podíváme na model Acousticaster Deluxe, který spadá do série "A". Tato série je postavena na konceptu akustické kytary s prvky kytary elektrické, mísící mezi sebou vynikající hratelnost a brilantní akustický zvuk.

Technické údaje:
Tvar kytary vychází ze známého "telecastera", ale to je asi tak vše, co mají tyto nástroje společné, zde se cesty rozdělují a Godin si jde za svým. Svrchní část těla kytary je vyrobena z masivního kanadského smrku. Zadní část a luby nástroje tvoří jeden kus mahagonu, ve kterém najdeme dvě akustické komory. Krk je javorový se standardní menzurou 648 mm, rádiusem 12“, osazený palisandrovým hmatníkem a šířkou nultého pražce 44,5 mm. O snímání zvuku se stará "podkobylkové" piezo s custom preampem Godin se standardními – volume, bass, middle, treble, čili basy středy výšky a hlasitost. Někomu se může zdát ovládání až příliš jednoduché, ale nic víc prostě tato kytara nepotřebuje.

Pocit ze hry:
Krk je velmi pohodlný a v podstatě máte pocit, že hrajete na "elektriku". Nástroj je lehký a vyvážený. Precizní mechaniky Godin mají bezproblémový chod a zaručují velmi přesné ladění, které "drží". V případě výměny strun doporučuji použít phospor bronzové struny, které jsou také nataženy již z výroby. Hlavní devízou toho nástroje je ale to, že má nulovou, nebo téměř minimální zpětnou vazbu a to díky nízkému profilu těla, propracovaného systému vnitřních komor a optimální tloušťce přední desky. Na pódiu během hraní vám prostě kytara "nezahouká", nebo alespoň já jsem s tímto problém neměl. Zvuk se v kapele neztratí, její originální barva se prostě přes kapelu krásně dostane (testováno: bicí, baskytara, dvě kytary a zpěv) a poskytne plný a konkrétní podklad.

Pro koho je určen:
Acousticaster je určen pro kytaristy, kteří chtějí spolehlivý nástroj s brilantním akustickým zvukem, minimální náchylností na zpětnou vazbu a komfortním-rychlým krkem.

Plusy:
Minimální/nulová zpětná vazba
Jednoduché ovládání
Perfektně padnoucí krk
Skvělé zpracování
Součástí kvalitní Gigbag

Mínusy:
Vyšší cena
Absence body sensoru a možnosti míchat zvuk se signálem z pieza

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY