Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - So, 16.02.2019 - 12:00

Go and See: finanční podpora výjezdu do zahraničí

Rádi byste vyjeli na některou ze zahraničních akcí pro hudebníky s finanční podporou? Máte hned několik cest. Můžete využít aktuální výzvy české proexportní kanceláře SoundCzech nebo se přihlásit do programu Go and See! Institutu umění – Divadelního ústavu.

Na základě pověření Ministerstva kultury ČR vyhlašuje IDU dvakrát ročně výběrové řízení na podporu zahraničních kontaktů v oblasti profesionálního umění. Cílem programu je podpořit mezinárodní spolupráci a profesionalizaci českého umění v oborech divadlo, tanec, hudba, literatura, výtvarné umění.

Důvodem realizace programu je neexistence podobného typu podpory na státní ani jiné správní úrovni. Zaměření programu: podpora vysílání jednotlivců do zahraničí jako účastníků odborných konferencí, seminářů, workshopů, zasedání mezinárodních sítí, pozorovatelů na festivalech, přehlídkách, výstavách, veletrzích a dalších odborných akcích.

Toto výběrové řízení vyplňuje chybějící druh podpory v České republice v oblasti profesionálního umění. Krátkodobá mobilita je jednou z prioritních oblastí rovněž na úrovni Evropské unie a mapováním situace a doporučeními se zabývaly i dvě expertní pracovní skupiny při Evropské komisi.

Byl vyhlášen další ročník programu na podporu krátkodobé mobility. Pozor, uzávěrka pro první kolo je už 26. 2. 2019!

Tagy SoundCzech grant Institut umění – Divadelní ústav
Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY