Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 24.11.2013 - 16:04

Glove: mosfetový overdrive/distortion od Electro Harmonix

Americká společnost Electro Harmonix, věnující se především výrobě kytarových a basových efektů, představila v říjnu novinku nazvanou OD Glove. Jedná se o všestranný zkreslovací pedál, jenž ve své třídě nabízí nebývale široké spektrum zvuků, počínaje téměř čistým boostem, vhodným především pro nakopnutí vstupu lampových aparátů, přes příjemný crunch a overdrive až po masivní high gain.

Dynamickému a bohatému zvuku napomáhá kromě samotné koncepce také osazení mosfetovými tranzistory, díky kterým se vývojářům v EH podařilo dosáhnout výrazně pevnějšího a čitelnějšího spektra středů, než bývá u podobných efektů této cenové kategorie zvykem. Po stránce designu a ovládání je to stále tradiční a spolehlivý Electro Harmonix - elektronika je ukryta v odolném kovovém odlitku, po jehož stranách jsou umístěny jackové konektory pro vstup a výstup a na čelní stěně nalezneme konektor pro adapter 9V DC.

Ovládací prvky tvoří trojice potenciometrů Volume, Gain a Tone. Pod posledním z nich je umístìn dvoupolohový přepínač Tone Shift, sloužící k posílení středového pásma. Horní část efektu s černofialovým potiskem doplňuje True Bypass spínač On/Off a signalizační LED dioda.

Nepříliš často vídanou inovací je switch umístěný uvnitř krabičky, kterým přepíname napájení vnitřního obvodu z 9 na 18V. V tomto případě není nutné dokupovat 18-ti voltový adapter, navýšení napětí obstarává samotný obvod efektu. V případě aktivace 18-ti voltového napájení dostane zvuk větší dynamiku s širší projekcí, při přepnutí do 9V modu je výsledný zvuk více komprimovaný s přehlednějšími basy.

Základní specifikace
:

Ovládání: Gain, Tone, Volume, Tone Shift, Voltage selector, On/Off
Tone Shift Off: spíše neutrální charakteristika středového pásma
Tone Shift On: posílení vyšších středů
Napájení: adapter 9V DC nebo Baterie 9V
Spotřeba: v modu 18V 12mA, v modu 9V 5mA
Vstupní impedance: 300 kOhm
Výstupní impedance: 12 až 100 kOhm, podle polohy ovladače Volume

Tagy OD Glove
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY