Přejít k hlavnímu obsahu
Maťo Mišík -

Kapela Gingerhead o věrném zachycení energie

S Gingerhead jsme podstoupili dosti riskantní výzvu – natočit tzv. Live In Studio Session. A navíc jsme to celé natočili na několik kamer vč. unikátního sférického 360° záznamu.

S kapelou jsme během posledního roku společně napsali téměř 20 písní. Některé písně čekaly v našich šuplících i několik let a některé vznikaly zcela spontánně na společných zkouškách a soustředěních. Po pečlivém výběru jsme se rozhodli, ty nejlepší z nich zachytit na naše debutové EP Holy Ground.

Po velmi dobré odezvě na první singl Holy Ground jsme opět zvolili spolupráci s naším kamarádem, zkušeným producentem a hudebníkem Pavlem Bohatým (Nazareth, Joss Stone, Doug Wimbish z Living Colour, G. Stringer a J. Bessant z Reef, Phil Brown, Vladimír Mišík a Etc… a další), který se ujal mixu a masteringu celého EP a studiového záznamu bonusových materiálů.

Live in studio bonus

Nahrávat naživo pro nás bylo celkem velkou výzvou. Chtěli jsme zachytit co nejvěrněji tu energii, kterou společně zažíváme při živém hraní. Bylo to intenzivní a občas i dost napínavé, ale myslíme, že nám tento spontánní a trošku riskantní nápad nakonec vyšel. Rozhodně to byl pro nás velký zážitek. Máme radost, že se nám tímto způsobem podařilo na CD dostat mnohem širší obrázek o tom, jak kapela dnes zní a fanouškům nabídnout něco, co na dnešních nahrávkách není až tak běžné. Za zmínku určitě stojí, že jsme točili v prostorách 3bees studia, které můžeme jen doporučit.

Sférické 360°video

EP jsme se rozhodli podpořit videem k písni Bless You, nahrané v rámci zmíněného bonusu Live In Studio, které je celé natočené novou, dosti netradiční sférickou 360° technologií. Divák si tak může zažít toto živé nahrávání skoro jako by byl ve studiu přímo s námi. Dobrou zprávou je, že na kamery jsme natáčeli celé toto Live In Studio session, takže se naši fanoušci mají po novém roce na co těšit.


Jelikož se jedná o technologickou novinku, toto sférické 360° video vám možná nepůjde přehrát úplně všude. Doporučujeme odkaz otevřít (telefon/tablet) přímo v aplikaci YouTube. Na stolním počítači/notebook v nejnovější verzi vašeho internetového prohlížeče (odzkoušeno na Mozilla Firefox).

Ukázku z připravovaného EP Gingerhead si můžete poslechnout níže:


A komu se Gingerhead libí, mrkněte na naše stránky, kde se dozvíte víc: www.gingerhead.cz

Tagy komunita

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Hudebník a výtvarník. Ex-člen Tata bojs, Aneta Langerová, nyní kytarista kapely Gingerhead. Autor video seriálu Kytarová zbrojnice.www.matomisik.cz
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY