Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 27.07.2020 - 00:01

Gibsony Les Paul Special Tribute Modern Collection

Do celosvětové distribuce se dostávají nové modely Gibson Les Paul Special Tribute z edice Modern Collection 2020, které jsou zastoupeny verzemi se singlovými snímači P-90 a nástroji osazenými klasickými humbuckery. Kytary jsou samozřejmě vyráběny v nashvillské továrně a kromě poctivé konstrukce potěší i rozumně nastavenou cenou.

Stejně jako původní předlohy nabídnou varianty LPS P-90 a LPS Humbucker korpus z masivního mahagonu s jemně zakulacenými hranami a rovnou čelní plochou bez bombírovaného javorového topu, nicméně javor byl tentokrát použit pro lepený krk s kulatějším D-profilem.

Palisandrový hmatník nese 22 středně silných pražců medium jumbo a ořech ze směsi Graph Tech široký 43 mm. Poziční značky jsou vyrobeny z akrylátu, instalován je černý pětivrstvý pickguard a menzura byla vyměřena na „gibsonovsky“ standardních 24.75 palců. Chromovaný hardware sestává z pevné kobylky wraparound s kompenzovaným sedlem, jenž je pevnou součástí základny, a ladění obstarávají firemní strojky Vintage Deluxe s kulatými plastovými rondely.

Jak je patrno z názvu, model P-90 využívá dvojici identicky značených singlů vyznačujících se hřejivým tónem s příjemnými výškami, zatímco zvukově agresivnější provedení Humbucker disponuje krkovým dvoucívkovým snímačem 490R a kobylkovým typem 490T, které jsou součástí portfolia značky už pěknou řádku let. Ovládání nijak nevybočuje z ustáleného řešení – třípolohový páčkový switch bez plastové podložky, samostatné hlasitosti a tónové clony.

Gibsony Les Paul Special Tribute Modern Collection jsou dostupné v nadčasových transparentních úpravách Worn White, Vintage Cherry, Ebony nebo Natural Walnut, krytých tenkou vrstvou nitrocelulózového laku. Oficiální cena byla v případě amerického trhu nastavena u obou verzí shodně na 999 dolarů včetně měkkého polstrovaného pouzdra a servisních klíčů.

Tagy Gibson Gibson Les Paul Special Tribute Modern Collection 2020
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY