Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 29.12.2020 - 00:01

Gibsony 1979 Les Paul Custom Adam Jones VOS a A&S

Divize Murphy Lab, obstarávající v Custom Shopu Gibson výrobu replik starších nástrojů, uvedla na trh signovaný model 1979 Les Paul Custom Adam Jones, jenž je přesnou kopií Jonesova oblíbeného modifikovaného LP Customu z konce sedmdesátých let. Firma připravila pro fanoušky kytaristy kapely Tool rovnou dva limitované modely, prezentované verzí VOS a sběratelským relic provedením Aged & Signed nesoucím Jonesův podpis.

Mahagonovou základnu těla kryje top ze tří kusů javoru, stejné dřevo bylo použito i na stavbu krku s profilem Medium-C detailně okopírovaným podle originálu, hrany korpusu i hlavice lemuje vícevrstvá výložka, ebenový hmatník o radiusu disponuje 22 jumbo pražci (2.79 x 1.45 mm), kostěným ořechem širokým 42.86 mm a tradičními obdélníkovými pozičními značkami vyrobenými z pravé perleti.

Dvojice humbuckerů sestává z reverzně uloženého krkového Custombuckeru s kovovým krytem a kobylkového snímače Seymour Duncan DDJ Custom-Wound, založeném na raritnější, dnes už nevyráběné verzi Super Distortion. Tradiční ovládání nabízí třípolohový páčkový přepínač Switchcraft, duální hlasitosti a tónové clony. Potenciometr volume přiřazený ke kobylkovému humbuckeru je z produkce firmy DiMarzio, ostatní ovladače dodala společnost CTS a u clon byly použity kondenzátory .047uF Orange Drop.

Klasický struník stopbar doplňuje kobylka typu tune-o-matic, ladění obstarávají strojky Schaller M6 s masivními rondely. Varianta VOS má chromovaný hardware, zatímco u modelu A&S nesou kovové komponenty patinu Aged Chrome a identickou úpravu najdeme také na krytkách potenciometrů typu Black Speed.

Gibson 1979 Les Paul Custom Adam Jones VOS v limitované sérii čítající 179 kusů vyjde na cca 6000 dolarů, cena podpisové varianty v užší edici 79 kusů se pohybuje okolo 10000 dolarů. Nástroje v odstínu Antique Silverburst jsou dodávány společně se speciálním pevným pouzdrem zdobeným Jonesovou grafikou, nechybí typické kulaté zrcátko, které má originál nalepen na hlavici, certifikace a další doplňky.

Tagy Gibson Gibson 1979 Les Paul Custom Adam Jones VOS Gibson 1979 Les Paul Custom Adam Jones A&S
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY