Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 09.07.2018 - 09:00

Gibson zůstává ve hře a představil část kolekce ročníkové řady 2019

Problémová situace Gibsonu se zřejmě začíná pomalu vyjasňovat a zadlužená firma, která letos musela podat návrh na konkurz, zůstává stále v amerických rukou. Alespoň prozatím se tedy nepotvrdily spekulace o tom, že tradiční značka by měla přejít do vlastnictví čínských investorů nebo pod křídla japonského koncernu Yamaha.

Svůj post zatím zastává i generální ředitel Henry Juszkiewicz, který v nedávném rozhovoru pro britský časopis Guitarist dementoval zvěsti o nedostatečné výstupní kontrole produktů a označil je za trolling a "fake news".

Šéf firmy svůj názor podložil především zpětnou analýzou zákaznické nonstop linky 24/7 (24 hodin/7 dní v týdnu), jejímž výsledkem je mimo jiné konstatování, že dotazy týkající se výrobních vad u nástrojů Gibson tvoří pouze necelých 7 procent všech hovorů a emailů.

"Naše kytary si dlouhodobě udržují nadstandardní úroveň kvality, což neznamená, že jsme dokonalí. Navíc podle nejnovějších informací rostou Gibsonu v současné době prodeje mnohem rychleji než globální kytarový průmysl. Pokud bychom opravdu vyráběli nekvalitní nástroje, tak by si je lidé nekupovali, a to zejména za částky, které rozhodně nejsou marginální," uvedl Juszkiewicz.

Více klidu a manévrovacího prostoru pro řešení krizové situace umožnil firmě především úvěr ve výši 135 milionu dolarů určený na restrukturalizaci a důležitým aspektem bylo i rozhodnutí soudce amerického konkurzního soudu Christophera Sontchiho, jenž schválil záchranný plán předložený advokáty Gibsonu.

V této návaznosti a také s přihlédnutím k tomu, že se společnosti podařilo včas splatit půjčku 20 milionů dolarů, kterou čerpala z revolvingového úvěru, byl firmě posunut termín pro podání finanční zprávy týkající se stavu nezadlužených dceřiných firem koncernu Gibson Brands, Inc.

Tuto divizi tvoří i značky Philips, Cerwin Vega, Onkyo Corporation nebo Stanton, které budou nabídnuty k odprodeji, věřitelé požadují také ukončení dlouhodobého pronájmu bývalé budovy Tower Records v Hollywoodu a plánovanou součástí ozdravného procesu má být i obměna manažerského týmu.


Gibson se snaží nakročit do své nové etapy správnou nohou a prvním kladným impulsem pro fanoušky značky byla jeho přítomnost na letním veletrhu NAMM 2018 v Nashvillu (zimní výstavu v Anaheimu firma vynechala), kde kromě jiného představil i část nástrojů z modelové řady 2019.

Základ nové kolekce kytar Gibson z ročníkové řady 2019 bude sestávat z těchto modelů:

Edice Gibson Les Paul 2019

Verze Les Paul High Performance, Les Paul Standard, Les Paul Traditional, Les Paul Classic, Les Paul Studio, Les Paul Studio Tribute a Les Paul Junior Tribute DC

Edice Gibson SG 2019

Verze SG High Performance, SG Standard ‘61, SG Standard a SG Standard Tribute.

Edice Gibson Firebird, Flying V a Explorer 2019

Verze Firebird, Firebird Tribute, Flying V, Flying V B-2, Explorer a Explorer B-2

Edice Gibson ES 2019

Verze ES-335 Figured, ES-275 Thinline, ES-335 Figured, ES-335 Dot, ES-335 Dot P90 a ES-235

V přehledu jsou uvedeny pouze hlavní produktové řady, jejichž bližší specifikace najdete brzy v novinkových článcích Frontmanu. Ostatní připravované modely pro rok 2019, jako např. výroční edice, luxusní varianty z Custom Shopu, signatury a další speciály, bude firma průběžně představovat v dalších měsících.

Tagy Gibson Gibson 2019
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY