Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 17.06.2021 - 00:01

Gibson Slim Harpo „Lovell“ ES-330 se snímači P-90

Na virtuálním zimním veletrhu NAMM / Believe in Music prezentoval Gibson finální verzi lubového modelu řady ES, úzce spjatého s bluesovým kytaristou Jamesem „Slim Harpo“ Moorem (11. 1. 1924 – 31. 1. 1970), bluesovým průkopníkem a autorem mnoha skladeb včetně hitů I'm A King Bee, Baby Scratch My Back nebo Shake Your Hips, které poté ve formě cover verzí hráli např. Rolling Stones, The Kinks, The Yardbirds, Keb’ Mo’ apod. Kytara z kolekce Artist nese označení Slim Harpo „Lovell“ ES-330 a vychází z Harpova oblíbeného Gibsonu, jehož zvuk měl stejně jako Harpo značný podíl na vývoji elektrifikovaného blues a následně i rocku.

Stěny korpusu kopie letitého originálu jsou lepeny ze dvou plátů javoru proložených topolem, výztužné žebrování je vyrobenu ze smrku a oproti známějšímu pololubovému Gibsonu ES-335, s nímž „třistatřicítka“ sdílí tvar těla, byl vynechán centrální javorový blok, což má samozřejmě dopad na výsledný charakter tónu a konstrukce si vyžádala také rozdílné uchycení strun bez použití klasického struníku stop bar.

Mahagonový krk nabízí kulatější profil Rounded-C, palisandrový hmatník o radiusu 12 palců je osazen 22 pražci medium jumbo, ořechem ze směsi Graph Tech širokým 43 mm, lemovkou hran a pozičními značkami v podobě malých obdélníků. Menzura činí klasických 24.75 palců ( 628.65 mm), instalován je černý čtyřvrstvý pickguard a na zadní straně hlavice najdeme logo „Lowell“, odkazující na Harpovu ženu, která s ním spolupracovala jako manažerka i spoluautorka.

Přenos signálu obstarává dvojice single coilových snímačů Dogear P-90 ovládaných tradičním kompletem tvořeným třípolohovým switchem, samostatnými hlasitostmi a tónovými clonami s kondenzátory Orange Drop. Hardware sestává z trapézového struníku, pevné kobylky ABR-1 tune-o-matic a ladicích mechanik Vintage Deluxe opatřených bílými plastovými rondely.

Vzpomínkový model Gibson Slim Harpo „Lovell“ ES-330 stříkaný transparentním odstínem Vintage Sunset Burst, krytým nitrocelulózovým lakem umožňujícím dřevu dýchat, přirozeně dozrávat a v průběhu času zlepšovat své rezonanční vlastnosti, lze pořídit za cca 3000 dolarů. Kromě pevného pouzdra přibalili v Customu Shopu také popruh Slim Harpo Vintage Reissue, repliku vizitky Slim Harpo and His King Bees a sadu servisních klíčů.

Tagy Gibson Gibson Slim Harpo „Lovell“ ES-330

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY