Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 20.02.2021 - 00:01

Gibson Slash „Victoria“ Les Paul Standard Goldtop

O připravovaném Les Paulu Goldtop z edice Slash Collection se na hudebních fórech polemizovalo už od června loňského roku, kdy YouTube kanál The Trogly's Guitar Show postnul na portál video nástroje, jenž byl zakoupen v americkém obchodu Sweetwater a vykazoval všechny znaky Slashových signatur, ale na stránkách Gibsonu se tato verze neobjevila. Zda se jednalo o chybu při distribuci, nebo chytrý reklamní tah už není podstatné, protože nashvillská značka konečně oficiálně představila Gibson Slash „Victoria“ Les Paul Standard Goldtop.

Mahagonový základ korpusu kombinovaný s javorovým topem doplňuje krk z mahagonu vybavený profilem 50s Vintage C-shape, palisandrový hmatník o radiusu 12 palců nese 22 středně silných pražců medium jumbo, akrylátové poziční značky a ořech Graph Tech široký 42.86 mm. Hrany těla i hmatníku kryjí krémové výložky a finální nástřik tvoří tenká vrstva nitro laku, umožňující dřevu přirozené rezonovat a dozrávat.

Menzura činí u Gibsonu tradičních 24.75 palců (628 mm) a hardware sestává ze struníku Stop Bar, pevné kobylky tune-o-matic ABR-1 a klasických ladicích strojků Vintage Keystone s plastovými tulipánovými rondely. Veškeré kovové komponenty mají niklovaný povrch.

Kytara využívá dvojici firemních humbuckerů Custom BurstBucker s magnety Alnico 2 a ručně kompletovaná elektronika nabízí standardní ovládání v podobě třípolohového páčkového switche, samostatných hlasitostí a tónových clon s kvalitními kondenzátory Orange Drop. Krytky potenciometrů jsou ve stylu Gold Top Hats.

Cena Gibsonu Slash „Victoria“ Les Paul Standard Goldtop s typickou Slashovou grafikou „Skully“ na zadní straně hlavice byla nastavena těsně pod hranicí 3000 dolarů. Součástí dodávky je luxusní vintage pouzdro, kožený popruh se zámky Schaller, pickguard, trsátka Slash Jim Dunlop Tortex, set strun Ernie Ball, servisní klíče a další doplňky.

Tagy Gibson Gibson Slash „Victoria“ Les Paul Standard Goldtop
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY