Přejít k hlavnímu obsahu
GIBSON Slash Signature Rosso Corsa Les Paul
redakce - Út, 26.11.2013 - 09:00

Gibson Slash Signature Rosso Corsa Les Paul: Slashova královna riffů

Kytarovou legendu Slashe, který má na svědomí některé z nejslavnějších kytarových riffů – ať už coby člen Guns N’ Roses, Snakepit, či Velvet Revolver, není třeba dlouze představovat. Jeho novou signature kytaru od firmy Gibson však ano. Inspiruje se totiž tím nejlepším z předchozích Slashových modelů a k tomu přidává velmi atraktivní červený design Rosso Corsa.

Elektrické kytary typu Les Paul byly odpovědí firmy Gibson na první komerčně úspěšnou kytaru s masivním tělem – Fender Telecaster. První prototypy vznikly pod jménem The Log podle návrhu designéra a jazzového kytaristy Lese Paula už v letech 1945-46, ale Gibson je odmítl. Až po úspěchu Telecastera roku 1950 se tehdejší prezident společnosti Gibson, Ted McCarty, rozhodl přizvat Lese Paula zpět a dokonce ho jmenoval svým poradcem. Výsledkem jejich spolupráce byl nástroj, který se brzy po svém uvedení na trh v roce 1952 stal jedním z nejoblíbenějších typů elektrických kytar.

Tento signature model Slashe má tělo vyrobeno z masivního mahagonu s horní deskou z AAA fládrovaného javoru. Tělo je odlehčeno pro větší pohodlí a rezonantnější zvuk. Nástroj disponuje zlatým hardwarem, kobylkou typu Tune-O-Matic od firmy TonePros se stopbarem. Výsledkem je skvělý tón, dlouhý sustain a možnost přesně nastavit výšku strun a upravit jejich intonaci. Na nástroji dále najdete dva snímače humbucker, konkrétně jde o Slashovy signature modely od renomované firmy Seymour Duncan. Tyto snímače vychází z oblíbených PAFů, ale mají více cívek pro silnější a „kousavější“ zvuk. Zvuk se dá ovlivňovat pomocí zlacených potenciometrů hlasitosti a tónové clony pro každý snímač zvlášť. Přepínání je zajištěno třípolohovým switchem. Ve spojení s použitými snímači je tak možné získat nepřebernou paletu zvuků podle vašich představ.

Tagy Gibson GIBSON Slash Signature Rosso Corsa Les Paul Slash

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY