Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 27.04.2022 - 00:01

Gibson Slash Les Paul Standard Limited 4 Album Edition

Po více než třech desetiletích spolupráce pokračuje Gibson v kooperaci s rockovou ikonou a vůbec prvním ambasadorem nashvillské značky, kytaristou Slashem. Důkazem je další signatura tohoto hráče, nesoucí označení Gibson Slash Les Paul Standard Limited 4 Album Edition a už z názvu je jasně patrné, že se jedná o model postavený na oslavu nedávno vydaného titulu kapely Slash featuring Myles Kennedy & the Conspirators, které je debutovým počinem nově založeného labelu Gibson Records.

Speciální série, jež bude čítat pouhých 250 kusů, nabízí klasickou mahagonovou konstrukci doplněnou bombírovaným topem ze dvou výběrových kusů plamínkového javoru s hustou a rovnoměrnou kresbou v kvalitě AAA. Krk, opatřený Slashovým oblíbeným profilem 50s Vintage převzatým z raných edicí Les Paulů, je osazen hmatníkem z indického palisandru o radiusu 12 palců, do něhož je zasazeno 22 středně silných pražců medium jumbo.

Poziční značky jsou vyrobeny z akrylátu, nultý pražec Graph Tech je široký 43.053 mm, hmatník i horní hrany těla lemuje krémová výložka těla a pro finální povrchovou vrstvu byl použit nitrocelulózový lak, umožňující dřevu dýchat a přirozeně dozrávat. Niklovaný hardware sestává z hliníkového struníku stopbar, kobylky tune-o-matic ABR-1, vintage ladicích strojků s plastovými tulipánovými rondely a nechybí ani popruhové zámky Grover/Schaller.

O přenos signálu se stará dvojice humbuckerů Custom BurstBucker Alnico 2 s odkrytými cívkami, které už na předchozích signaturách nahradily Slashovy dlouhodobě favorizované snímače Seymour Duncan APH-2 Slash Alnico II Pro. Ručně zapojená elektronika je gibsonovská klasika – třípolohový páčkový přepínač Switchcraft, 2 x Volume, 2 x Tone a masivní kondenzátory Orange Drop

Cena modelu Gibson Slash Les Paul Standard Limited 4 Album Edition v elegantním transparentním provedení Translucent Cherry byla na evropském trhu nastavena okolo hranice 3300 eur. Součástí dodávky je samozřejmě i kvalitní pevné pouzdro ozdobené názvem alba, plechovka s osmi stylovými trsátky, druhá plastová krytka šroubu výztuhy krku, samolepka „4“ (na nástroji není z továrny nalepena), servisní klíče, krémový pickguard, zmíněné vinylové album, podepsaný poster kapely Slash featuring Myles Kennedy & the Conspirators, certifikace a další doplňky.

Tagy Gibson Gibson Slash Les Paul Standard Limited 4 Album Edition

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY