Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 02.10.2019 - 00:01

Gibson Slash 1966 EDS-1275 Doubleneck

Kytarista Slash má jako ambasador Gibsonu u značky nadstandardní pozici, o čemž svědčí také nezvykle rozsáhlá řada jeho signovaných modelů. K několika Les Paulům a Firebirdu nesoucím Slashův podpis a logo nyní přibyla dvoukrková varianta SG s označením Slash 1966 EDS-1275 Doubleneck, kterou bude v limitované edici vyrábět firemní Custom Shop.

V daném případě se jedná o repliku nástroje, který Slash pořídil v roce 1990 v malém obchůdku v Indianě a následně jej používal na mamutím turné Use Your Illusion kapely Guns N’ Roses’. Vzhledem k větším rozměrům byl pro stavbu korpusu zvolen celistvý masiv z výběrového lehkého mahagonu, k němuž jsou přilepeny dva mahagonové krky (6 a 12 strun) s profilem Authentic '66 Medium C-Shape.

Hmatníky z indického palisandru o radiusu 12 palců nesou 20 středně silných pražců Authentic Medium-Jumbo, polohové značky ve stylu SP (Split Parallelogram) jsou stejně jako u originálu vyrobeny z celuloidu a nulté pražec z Corianu mají šířku 42.85 mm.

Kytara využívá humbuckery Gibson Custombucker Alnico III s tradiční elektronikou v podobě třípolohového switche, samostatných hlasitostí, tónových clon a páčkového přepínače Switchcraft pro volbu režimů 6/12. Struníky, ukotvené k tělu třemi vruty, jsou kombinovány s kobylkami tune-o-matic a ladění mají na starost celokovové mechaniky s tulipánovými rondely. Kovové součásti mají povrchovou úpravu Chrome - Aged.

Gibson Slash 1966 EDS-1275 Doubleneck v patinovaném laku Aged Ebony bude dostupný v limitované sérii čítající 125 kusů a každý nástroj ponese Slashův podpis. Cena sběratelského modelu zřejmě přesáhne hranici 13 000 dolarů, samozřejmostí je luxusní pouzdro, certifikace a další doplňky.

Tagy Gibson Gibson Slash 1966 EDS-1275 Doubleneck
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY