Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 17.10.2019 - 00:01

Gibson Sheryl Crow Country Western Supreme

Pokračující spolupráce Gibsonu se zpěvačkou, skladatelkou a kytaristkou Sheryl Crowe se otiskla v nové signované verzi akustické kytary, nesoucí označení Gibson Sheryl Crow Country Western Supreme. Špičkový nástroj prošel podle slov výrobce nejzásadnější modifikací v historii originální řady Country Western a představuje další evoluci oblíbeného modelu devítinásobné držitelky cen Grammy.

Zadní deska a luby korpusu, jehož tvary vycházejí z ročníkové série 1962, jsou vyrobeny z mahagonového masivu, pro horní ozvučnici byl vybrán smrk sitka s tepelnou úpravou dodávající kytaře zvuk vyhraných vintage kousků, stěny těla zpevňuje ručně zpracované žebrování 1930's AXB (Advanced X Bracing), používané u předválečných nástrojů značky a poskytující zvuku hřejivý témbr s širší dynamickou odezvou.

Mahagonový krk s kulatějším profilem nese palisandrový hmatník o radiusu 12 palců osazený dvacítkou středně silných pražců, kostěným ořechem širokým 43.8 mm a polohovými značkami z pravé perleti ve stylu paralelních lichoběžníků. Menzura činí 24.75 palců a k přirozenému dozrávání materiálu přispívá tenká vrstva nitro laku.

Hardware tvoří palisandrová kobylka typu Traditional Belly doplněná kostěným sedlem a kotvícími kolíčky ze směsi Tusq, ladění obstarávají japonské strojky Gotoh s bílými plastovými rondely. Kytara je vybavena duálním snímacím systémem Trance Audio Amulet M s ovladači hlasitosti a tónové clony umístěnými v ozvučném otvoru.

Signovaný Gibson Sheryl Crow Country Western Supreme bude dostupný v decentní transparentní úpravě Antique Cherry a v ceně nastavené těsně pod hranicí 4 300 dolarů je luxusní pevné pouzdro, certifikace a další doplňky.

Tagy Gibson Gibson Sheryl Crow Country Western Supreme
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY