Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 31.07.2019 - 00:01

Gibson Michael Clifford Melody Maker

Po složitějším období nabírá Gibson znovu čerstvý vítr do plachet, o čemž svědčí i řada nových signovaných verzí kytar, ke kterým se řadí také model Michael Clifford Melody Maker, navržený podle specifikací kytaristy australské poprockové kapely 5 Seconds Of Summer. Z pohledu značky nepříliš typický nástroj vychází z oblíbeného Melody Makeru rockové kytaristky a zpěvačky Joan Jett, hlavní postavy skupiny Blackheart.

Pro stavbu těla byl vybrán lehčí bahenní jasan chráněný nitro lakem se saténovou úpravou, preciznější podání vyšších frekvencí podporuje lepený javorový krk s kulatějším profilem, hmatník ze směsi Richlite s vlastnostmi ebenu nese 22 pražců medium jumbo, nultý pražec z kompozitu GraphTech a polohové značky ve tvaru písmene X jsou vykládány červeným akrylátem.

Jednoduše řešená elektronika nabízí pouze kobylkový humbucker Burst Bucker 3 se zvukovým charakterem klasických PAF modelů a ovládání tvoří potenciometr hlasitosti se zabudovaným spínačem push/pull rozepínajícím cívky humbuckeru, tónová clona a páčkový přepínač s funkcí killswitch.

Hardware sestává ze struníku stopbar, pevné kobylky tune-o-matic a osvědčených ladicích strojků Grover Kidney. Většina kovových komponent má povrchovou úpravu v černém chromu. Gibson Michael Clifford Melody Maker bude dostupný v odstínu Jet Black Cherry, cena se má pohybovat okolo 1 200 eur včetně pevného pouzdra, servisních klíčů a dalších doplňků.

„Když mi bylo asi 17 let, navštívil jsem kanceláře Gibsonu a v jedné místnosti ležel Joan Jett Melody Maker. Zkusil jsem si na něj zahrát a zjistil, že je to nejlepší kytara, jakou jsem měl do té doby v rukou. Po čase mě značka nabídla možnost mít signovaný model a moje volba přirozeně padla na tento typ kytary, který je z mého pohledu poctou Melody Makeru kytaristky Joan Jett, postavenému podle vzoru verze z roku 1977“, okomentoval vznik nástroje Michael Clifford.

Tagy Gibson Gibson Michael Clifford Melody Maker
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY