Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 08.07.2021 - 00:01

Gibson Marcus King 1962 ES-345 WSV

Na předloňském ročníku kytarového festivalu Crossroads představil bluesrockový kytarista Marcus King prototyp podpisového Gibsonu ES-345, vycházejícího z jeho oblíbeného vintage nástroje vyrobeného v roce 1962. Po dvou letech přichází Gibson s finální verzí tohoto modelu, nesoucího označení Marcus King 1962 ES-345 With Sideways Vibrola, jehož produkci obstarávají dílny firemního Custom Shopu v Nashvillu.

Stěny korpusu s klasickou pololubovou konstrukcí tvoří laminované pláty lepené ze dvou vnějších vrstev javoru proložených topolem, mechanickou stabilitu zajišťuje masivní centrální blok a profil mahagonového krku Rounded Early 60s Marcus King byl detailně okopírován z letitého originálu, který Kingův dědeček koupil v roce 1964.

Hmatník z indického palisandru o radiusu 12 palců nabízí 22 středně silných pražců medium jumbo, poziční značky ve stylu Split Parallelogram a kostěný ořech široký 42.3 mm. Hardware ve zlaté relic úpravě sestává z trapézového vibrata Sideways Vibrola, opatřeného sklápěcí pákou, pevné kobylky tune-o-matic ABR-1 a spolehlivých ladicích strojků Grover Milk Bottle Rotomatic.

Zvolena byla dvojice humbuckerů Gibson Custombucker s hřejivým a čitelným projevem, doplněných třípolohovým páčkovým přepínačem Switchcraft, samostatnými hlasitostmi, tónovými clonami s kondenzátory Black Cat a šestipolohovým rotačním spínačem Mono Varitone s „kuřecí“ krytkou. Pasivní korekční obvod Varitone poskytuje voicingové mody založené na bázi notch filtru osazeného kondenzátory, odpory a malou tlumivkou.

Marcus King 1962 ES-345 WSV je dostupný v lehce patinovaném červeném transparentním laku Sixties Cherry VOS za cenu atakující hranici 7000 dolarů. Součástí je pevné pouzdro Custom Shop ES, certifikace a spona na opasek, ručně vyrobená firmou Maker and Smith. Kulatý emblém spony zdobí vyrývaný obrazec pohoří Blue Ridge Mountains, odkazující na Kingův rodný stát Jižní Karolínu.

Tagy Gibson Gibson Marcus King 1962 ES-345 WSV

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY