Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 05.10.2020 - 00:01

Gibson Lukas Nelson '56 Les Paul Junior

Gibson uvedl na trh další speciální model kytary, kterým je tentokrát nástroj navržený pro amerického kytaristu, zpěváka a skladatele Lukase Nelsona, syna countryové legendy Willieho Nelsona. Novinka nesoucí označení Lukas Nelson '56 Les Paul Junior vychází z Nelsonova oblíbeného vintage Gibsonu LP Jr z roku 1956 a k původní koncepci přidává několik modernějších prvků.

Jednoduše řešený mahagonový korpus bez bombírovaného topu je krytý tenkou vrstvou nitro laku, lepený krk z mahagonu má kulatější profil 50s Vintage, do palisandrového hmatníku o radiusu 12 palců je zasazeno 22 pražců medium jumbo, poziční akrylátové značky a ořech ze směsi GraphTech široký 43 mm. Tradiční gibsonovská menzura činí 24.75 palců.

Stejně jako u předlohy je nástroj vybaven pouze kobylkovým snímačem v podobě single coilu P-90 Dogear s magnetem Alnico 3, poskytujícím výslednému tónu transparentní čitelný projev s příjemnými výškami a citlivou dynamickou odezvou. Snímač je ovládán potenciometrem hlasitosti (odpor 500 kOhm) a tónovou clonou s kvalitním kondenzátorem Orange Drop.

Hardware tvoří kobylka typu wraparound, disponující oproti originálu kompenzační úpravou pro přesnější ladění jednotlivých strun. Hlavice je opatřena strojky Vintage Deluxe s plastovými rondely a modifikací zahrnující vyšší převodní poměr a plynulejší chod.

Gibson Lukas Nelson '56 Les Paul Junior bude dostupný v elegantním a nadčasovém laku Satin Vintage Sunburst, oficiální cena limitované edice byla v případě americké části trhu nastavena pod hranicí 1600 dolarů včetně pevného pouzdra, servisních klíčů a dalších doplňků.

Tagy Gibson Gibson Lukas Nelson '56 Les Paul Junior
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY