Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gibson Kirk Hammett 1979 Flying V: replika z Custom Shopu

Divize Gibson Custom Shop vyrobila nový model Kirk Hammett 1979 Flying V, který je replikou Hammettova prvního Gibsonu, na nějž kytarista Metalliky nahrál raná alba Kill 'Em All, Ride the Lightning, Master of Puppets, ...And Justice for All a také mimořádně úspěšné The Black Album, což z tohoto nástroje dělá jednu z nejdůležitějších heavymetalových kytar všech dob. Ručně stavěný Flying V v černém laku Ebony s patinovanou úpravou z dílen Murphy Lab je zařazen do limitované edice čítající 200 kusů.

Stejně jako v případě originálu z koncem sedmdesátých let je i korpus repliky vyroben z jednoho kusu mahagonového masivu krytého nitrocelulózovým lakem, identický materiál byl použit i u lepeného krku s profilem Kirk Hammett V, hmatník z indického palisandru o radiusu 12 palců nabízí 22 středně silných pražců, klasické poziční značky z perleti a ořech z corianu široký 39.12 mm.

Kytara opatřená menzurou dlouhou 24.75 palců a čtyřvrstvým bílým pickguardem využívá dvojici humbuckerů T-Type navázaných na třípolohový páčkový přepínač Switchcraft, samostatné ovladače hlasitosti a společnou tónovou clonu. Potenciometry, které v Custom Shopu osadili černými krytkami Black Speed, dodala značka CTS.

Hardware s matně chromovanou povrchovou „aged“ úpravou sestává z celokovových ladicích mechanik Schaller M6, které v minulosti nahradily původní firemní strojky, struníku stop bar a přesné kopie původní kobylky, lišící se od standardního typu tune-o-matic masivnější širší základnou, tvarem kamenů jednotlivých strun a také jejich stavěcími šrouby. Přiložené popruhové zámky Schaller jsou provedeny v černém chromu.

Gibson Kirk Hammett 1979 Flying V je dodáván ve speciálním pevném pouzdře SKB Metallica Museum, kde kromě nástroje najdou vlastníci této sběratelské série také sadu signovaných trsátek, certifikát s Hammettovým podpisem, stylovou trojúhelníkovou vlajku a další doplňky. Oficiální cena byla nastavena těsně pod hranicí 15000 dolarů.

Tagy Gibson Gibson Kirk Hammett 1979 Flying V

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY