Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gibson Films zahájil svou činnost hodinovým dokumentem o Slashovi a jeho kapele

Společnost Gibson oznámila založení nové produkční společnosti Gibson Films, která bude zdarma vysílat velkometrážní dokumentární filmy o hudebních legendách i začínajících muzikantech. Nová série odstartovala 62 minut dlouhým dokumentem, mapujícím spolupráci Slashe, Mylese Kennedyho a kapely The Conspirators s producentem Dave Cobbem, držitelem Grammy, na albu 4 z roku 2022.

Snímek s jasným názvem Making of 4 odhaluje také historii a vlivy, které stály za vznikem alba kapely Slash Ft Myles Kennedy & The Conspirators (SMKC), jež za zhruba deset let společně vyprodukovala čtyři studiové tituly. Dokument obsahuje mimo jiné live provedení několika skladeb z daného alba, a nabízí divákům i pohled za oponu proslulého nahrávacího komplexu RCA Studio A v Nashvillu, kde deska vznikala.

Producent Cobb trval na tom, že album nahraje „old school“ stylem – tedy živě, kdy kapela se zesilovače a bicí soupravou nahrávala tracky společně ve stejné místnosti, aby výsledku dodala organický charakter, a s Cobbovým přístupem souhlasil i Slash: „Dave a já jsme byli oba na stejné vlně, co se týče produkce. Celou věc jsme odehráli naživo s bicími v místnosti a byla to expresivní session, což mi žádný producent předtím nedovolil. Myslím, že lidé opravdu ocení pohled do zákulisí natáčení této desky.“

"Speciální místnost v nashvillském RCA nám umožnila hrát úplně živě, jako bychom byli v klubu. Ze všech alb, které SMKC natočili, ukazuje „Čtyřka“ nejlépe, jak daleko jsme jako kapela došli od místa, kde jsme začínali. Tahle deska je to nejlepší, co jsme zatím udělali,“ dodal jeden z nejvýraznějších kytaristů současné rockové scény.

Tagy Slash Gibson Gibson Films Slash Ft Myles Kennedy & The Conspirators

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY