Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 06.08.2019 - 00:01

Gibson Dave Amato Les Paul Axcess Standard Boston Sunset Fade

Americký kytarista a zpěvák Dave Amato, člen kapely REO Speedwagon a bývalý spoluhráč jižanských Black Oak Arkansas, Teda Nugenta nebo Richieho Sambory, dělí svou přízeň téměř rovnoměrně mezi nástroje značek Fender a Gibson. Custom Shop druhého jmenovaného výrobce nyní přichází na trh s podpisovým modelem Dave Amato Les Paul Axcess Standard Boston Sunset Fade, který tradiční koncept LP rozšiřuje o nové prvky.

Signovaná verze, kombinující vlastnosti Amatových oblíbených Gibsonů LP '59 Reissue a moderněji orientovaných Les Paulů řady Axcess, má mahagonový korpus s devíti rezonančními dutinami a frézováním horní části zadní desky (podobně jako u Stratu). Top tvoří dva pláty fládrovaného javoru s jednovrstvou lemovkou hran v krémovém odstínu.

Mahagonový krk s masivním profilem je k tělu přilepen přes ergonomicky tvarovaný spoj bez typické patky, což levé ruce umožňuje pohodlnější přístup k vyšším polohám a ze série Axcess byl převzat i systém Apex, zpevňující přechod mezi krkem a hlavicí nástroje.

Pro stavbu hmatníku o radiusu 12 palců byl použit světlý eben, do něhož je usazeno 22 středně silných pražců medium jumbo. Struník s pevnou kobylkou byly nahrazeny dvojzvratným uzamykatelným vibratem Floyd Rose doplněným zámky nultého pražce (šířka 42.85 mm) a ladění mají na starost firemní strojky Deluxe Tulip s plastovými rondely.

Kytara využívá dvojici humbuckerů Gibson '57 Classic Plus ovládaných samostatnými hlasitostmi, tónovými clonami s kondenzátory Bumblebee a třípolohovým switchem. Gibson Dave Amato Les Paul Axcess Standard v transparentním laku Boston Sunset Fade bude dostupný za cca 5 100 dolarů včetně luxusního pevného pouzdra, certifikace a dalších doplňků.

Tagy Gibson Gibson Dave Amato Les Paul Axcess Standard Boston Sunset Fade
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY