Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gibson Custom Slash Firebird v provedení relic

Jen pár týdnů po oficiální premiéře Slashova nového modelu Les Paul Anaconda Burst přichází Gibson s další signaturou tohoto kytaristy nesoucí označení Gibson Custom Slash Firebird. Nástroje z limitované edice firemního Custom Shopu vycházejí z dvojice prototypů, které Slash testoval na posledním turné s Guns N' Roses.

Základnu korpusu tvoří tři kusy mahagonu doplněné žíhaným javorovým topem, mahagonový krk s profilem Medium C Custom Slash nese palisandrový hmatník s radiusem 12 palců, 22 jumbo pražci, lichoběžníkovými značkami z celulozy a nylonovým ořechem o šířce 42.85 mm.

Kytary jsou osazeny Slashovými oblíbenými humbuckery Seymour Duncan SS APH-1 a APH-2 s Alnico magnety, potenciometry CTS (500 kOhm) pro samostatné ovládání hlasitostí a tónových clon (kondenzátory Bumblebee) a třípolohovým spínačem Switchcraft umístěným na bílém pickguardu se Slashovým logem. Struny jsou ukotveny v hliníkovém struníku, odkud přes kobylku ABR-1 míří do ladicích strojků Firebird Banjo Tuners.

Limitovaná edice Gibson Custom Slash Firebird v provedení relic má být dostupná v odstínech Trans White a Trans Black a každá z barevných variant bude vyrobena pouze v počtu 25 kusů. Cena černého modelu se má pohybovat okolo 6 200 dolarů a bílé, sběratelské verze s cenovkou cca 7 700 dolarů ponesou Slashův podpis. Nástroje budou dodávány s luxusním pevným pouzdrem, zámky popruhu a samozřejmě i certifikací.

Tagy Gibson Custom 2017 Gibson Custom Slash Firebird Slash Gibson Custom Anaconda Burst LP

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY