Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 10.01.2022 - 00:01

Gibson Custom Shop Chuck Berry 1970s ES-355

Gibsonův Custom Shop posílil nabídku nástrojů z kolekce Artist o speciální model Chuck Berry 1970s ES-355, představující repliku klasické pololubovky ES-355 z roku 1978, na kterou tento průkopník rock and rollu (18. 10. 1926 – 18. 3. 2017) v pozdějším období své kariéry často hrál. Na trhu se objeví limitovaná řada čítající pouhou stovku kusů v decentní relic úpravě finálního laku, o niž se postarala firemní divize Murphy Lab.

Tělo z laminovaného javoru doplňuje žebrování z červeného smrku a konstrukci zpevňuje centrální blok, pro který byl – stejně jako u originální předlohy – použit výběrový lehký javor. Hrany přední ozvučnice kryje sedmivrstvá výložka a krk lepený ze tří kusů javoru dostal přesně okopírovaný profil Chuck Berry ES-335. Ebenový hmatník o radiusu 12 palců nese 22 vintage pražců, obdélníkové poziční značky a ořech z korianu široký 42.8 mm.

Kytara má standardní menzuru 24.75 palců a na hlavici, zdobené tradiční „diamantovou intarzií“ a logem značky z pravé perleti, najdeme ladicí strojky Grover Keystone. Struny kotví v trapézovém vibratu Long Maestro Vibrola kombinovaném s pevnou kobylkou typu tune-o-matic. Veškeré kovové komponenty kryje vrstva niklu ve zlaté úpravě Aged Gold.

Dvojice humbuckerů 68 Custombucker Alnico 5 s cívkami uloženými v plechových pouzdrech je ovládána samostatnými hlasitostmi a tónovými clonami, třípolohovým switchem a rotačním šestipolohovým přepínačem Varitone, osazeným keramickými kondenzátory. Potenciometry (500 kOhm) dodala firma CTS, spínače a výstupní jack jsou z produkce Switchcraft.

Vzpomínkový model Chuck Berry 1970s ES-355 vyrábí Gibsonův Custom Shop v transparentním odstínu Wine Red, oficiální cena se na americkém trhu pohybuje pod hranicí 7000 dolarů včetně luxusního pevného pouzdra, kopie Chuckovy typické kapitánské čepice, držáku na bottleneck a samozřejmě certifikace.

Tagy Gibson Gibson Custom Shop Chuck Berry 1970s ES-355
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY