Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gibson Custom L-5S: signatura Ronnieho Wooda

Gibson přichází na trh s limitovanou edicí signovaného modelu Custom L-5S Ronnieho Wooda, kytaristy rockových ikon Rolling Stones. Série má zahrnovat pouze 300 exemplářů, z nichž první padesátka ponese Woodsův podpis. Nástroje pocházející z dílen Custom Shopu jsou přesnými replikami prototypu, který firma pro Wooda před lety vyrobila.

Korpus je pro Gibson netradičně vyroben ze tří plátů javoru, což kytaře s poměrně rozměrným tělem dodává jasný sound s perfektní artikulací jednotlivých tónů. Krk s tenčím profilem tvoří kombinace javoru a ořechu a ebenový hmatník s radiusem 12 palců a perleťovými značkami poloh je osazen 22 jumbo pražci.

Nástroj je vybaven dvojicí humbuckerů Gibson s magnety Alnico II - krkovým Burstbuckerem 1 a kobylkovým Burstbuckerem 2 uzavřenými v pozlacených pouzdrech. K ovládání slouží potenciometr společné hlasitosti a tónová clona plus klasický třípolohový přepínač.Hardware sestává z kobylky tune-o-matic ABR-1 doplněné struníkem ze zinkové slitiny a ladicích strojků Grover Kidney s převodem 12:1.

Gibson Custom L-5S Ron Wood bude dostupný výhradně v černém provedení Ebony s nitro lakem, umožňujícím dřevu přirozeně vyzrát.Stejně jako u drtivé většiny ostatních kousků pocházejících z Custom Shopu je i v případě pořízení tohoto Gibsonu třeba sáhnout hlouběji do kapsy. Základní model nese cenovku cca 5 500 dolarů a za sběratelský podpisový speciál si připlatíte ještě asi o 2 000 dolarů více.

Tagy Gibson

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY