Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 21.11.2019 - 00:01

Gibson Alvin Lee ES-335 '69 Festival': další pocta Woodstocku

Od prvního ročníku legendárního festivalu Woodstock letos uplynulo 50 let a Gibson toto výročí připomenul několika speciálními modely kytar. Nyní do sběratelské edice přibyl také pololubový Gibson Alvin Lee ES-335 '69 Festival' představující repliku nástroje, který kytarista kapely Ten Years After při koncertu na zmíněné akci použil.

„Festivalový“ ES-335 ctí veškeré prvky originálu včetně modifikované elektroniky, upraveného hardwaru, patinovaného laku, typu použitého lepidla nebo čtveřice samolepek na horní ozvučnici korpusu. Stěny těla jsou vyrobeny ze dvou vrstev javoru proložených topolovým plátem, mahagonový krk má profil Authentic Medium C-Shape, hmatník z indického palisandru o radiusu 12 palců nese 22 pražců Historic Medium-Jumbo a nylonový ořech s šířkou 42.85 mm.

Klasický struník stopbar, jehož původní polohu naznačují ponechané stavěcí šrouby, nahradilo vibrato Bigsby B-7 doplněné pevnou kobylkou ABR-1 a ladicími strojky Kluson Single Line s tulipánovými rondely. Hardware s decentní patinou má niklovaný povrch a přesně podle předlohy byly navrženy i plastové komponenty.

Kytara je osazena krkovým a kobylkovým humbuckerem Gibson Custombucker s magnetyAlnico III a do černého panelu je vsazen střední single coil Seymour Duncan SSL-1. Ovládání sestává z třípolohového přepínače, samostatných hlasitostí a tónových clon (CTS 500 kOhm) opatřených olejovými kondenzátory.

Gibson Alvin Lee ES-335 '69 Festival' v transparentním odstínu Aged Sixties Cherry se na trh dostane v limitované sérii čítající pouhých 50 kusů. V ceně pohybující se okolo 7 300 dolarů je zahrnuto luxusní pouzdro Custom Shop ES-335 a nechybí certifikace.

Tagy Gibson Gibson Alvin Lee ES-335 '69 Festival'
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY