Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 18.05.2020 - 00:01

Gibson 70s Flying V a 70s Explorer Original Collection

Především na hráče pohybující se v razantnějších hudebních žánrech míří dvojice kytar Gibson 70s Flying V a 70s Explorer. Novinky, zařazené do produktové série Original Collection, sdružující reedice starších modelů značky, ctí koncepci svých předloh a nabízejí poctivé zpracování, subtilnější profily krku, inovované snímače typu PAF, ručně kompletovanou elektroniku a nestárnoucí design.

Kytary sdílí celomahagonovou konstrukci, lepené krky disponují pohodlným profilem Slim Taper, do hmatníku z indického palisandru o radiusu 12 palců je vsazeno 22 středně silných pražců medium jumbo, ořech ze směsi Graph Tech je široký 43 mm, hrany kryjí ozdobné lemovky a menzura byla vyměřena na standardních 24.75 palců.

Nástroje jsou osazeny dvojicí humbuckerů 70s Tribute Burstbucker s otevřenými cívkami a zvukem tradiční řady Gibson PAF, ovládaných třípolohovým páčkovým přepínačem, samostatnými hlasitostmi a společnou tónovou clonou osazenou kvalitními kondenzátory typu Orange Drops.

Chromovaný hardware sestává z odlehčeného hliníkového struníku stopbar, ze stejného materiálu je i kobylka Nashville tune-o-matic, ladění obstarávají celokovové strojky Grover Rotomatics Kidney, krytky potenciometrů u Flyingu jsou řešeny ve stylu „silver reflector“ a ovladače Exploreru mají čepičky „black speed“.

Oficiální cena Gibsonů 70s Flying V a 70s Explorer z edice Original Collection byla nastavena shodně na 1999 dolarů. Oba modely budou dostupné v povrchové úpravě Classic White kryté nitro lakem a designovou celistvost podporují třívrstvé bílé pickguardy. Součástí dodávky je pevné pouzdro, servisní klíče atd.

Tagy Gibson Gibson 70s Flying V Original Collection Gibson 70s Explorer Original Collection
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY