Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gear Tour: Scott Phillips, bubeník kapely Alter Bridge (2023)

Scott Phillips, bubeník kapel Creed, Alter Bridge a superbandu Projected, tvořeného také muzikanty z kapel Sevendust a Submersed, začal hrát na bicí v osmnácti letech, kdy k tomuto nástroji přešel z klavíru a saxofonu. V současné době se může pochlubit úspěšnou kariérou lemovanou třiceti lety koncertování a studiové práce, včetně téměř dvacítky alb a velkých světových turné. V jednom z rozhovorů pro magazín Music Radar představil Phillips, jehož vzory byli např. Will Calhoun, Matt Cameron, John Bonham nebo Mike Portnoy, svou současnou pódiovou výbavu, kterou používá při vystoupeních s domovskými Alter Bridge.

Bubny

DW Jazz Series Black Beauty: tomy 10“, 12“, floor tomy 16“, 18“, basový buben 22“ x 18“, snare DW Collectors Vintage Brass over Steel. Stěny korpusů jsou vyrobeny ze tří silných centrálních vrstev gumovníku, doplněných javorem pro rychlejší a jasnější atak. Na rozdíl od souprav z edice Collectors nejsou na koncích korpusů instalovány vnitřní zpevňující prstence, což tónu dodává otevřenější projekci.

Činely

Hi-Hat: horní činel Zildjian 14“ A Custom Mastersound + spodní činel Zildjian 14“ A Quick Beat
Crashe:  Zildjian 17” A Custom Projection Crash, Zildjian 18“ A Custom Projection Crash, Zildjian 19“ A Heavy Crash (nebo Projection Crash), Zildjian 18“ A Heavy Crash (nebo Projection Crash)
Ride: Zildjian 22“ A Custom Ping Ride
Efektové činely atd.: Zildjian 6“ Small Zil-Bel, Zildjian 10“ A Custom Splash, Zildjian 20“ Oriental China Trash

Elektronika a doplňky

Blány: Evans G1/G2, na tomech 10“a 12“ spodní G1 / horní G2
Samplovací pad/modul: Roland SPD-SX napojený na dvojici gumových padů PD-8 se staženou citlivostí, spouštějících většinou zvuky na bázi Rolandu TR-808
Paličky: Vic Firth Super 5B
Hardware: kombinace pedálů DW a stojanů + rampy Gibraltar
Izolace z plexiskla eliminující přílišný hluk na pódiu a interference vznikající prolézáním akustických špiček do zpěvových mikrofonů

První přiložené video z produkce muzikantského webu Gear Gods, demonstrující Phillipsovu soupravu, je z roku 2018, takže určité části gearu se od současné sestavy mohou lišit. Druhý záznam přináší koncert, který Alter Bridge letos absolvovali ve Wellmont Theatre v americkém Montclairu (New Jersey).

Tagy Scott Phillips Alter Bridge

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY