Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gear Tour: Rufus Taylor, bubeník kapely Darkness (2023)

Profesní začátky Rufuse Taylora, syna bubeníka kapely Queen Rogera Taylora, se nesou ve znamení spolupráce s britskou zpěvačkou Kerry Ellis a kytaristou Brianem Mayem. Poté dostal angažmá v bandu Spikea Edneyho SAS (Spike's All-Stars), následně byl členem doprovodné skupiny úspěšného muzikálu We Will Rock You, v roce 2011 se stal jedním z hráčů rytmické sekce na turné Queen & Adam Lambert a o čtyři roky později usedl za bicí v rockové partě The Darkness, kde působí dodnes.

Rufus Taylor před časem poskytl rozhovor magazínu Music Radar, v němž přibližuje svoji oblíbenou koncertní soupravu, sestavenou z kitu značky Drum Workshop a činelů Zildjian: „Už si přesně nepamatuju, jak dlouho hraju na DW, je to už nějakou dobu. Tuto soupravu mám už mnoho let. Je to DW Collectors Series s černým matným hardwarem. Hloupě jsem si objednal masivní sestavu jen proto, že jsem si říkal: 'No jo! Teď už to mám!' Takže celkem to bylo sedm bubnů a stálo mě to spoustu peněz. Říkal jsem si: 'Do prdele, to není zadarmo!' A pak jsem si řekl: 'To je v pořádku'.“

Bubny

Javorová souprava DW Collectors Pure Maple Lacquer Specialty v perleťově černé úpravě: BD 24“ x 22“ VLX + osmipalcový woofer (prodloužení bubnu), tomy VLT 10“, 12“, 13“, 14“, floor tom VLX 18“, snare 14“ x 16“ VLT bez zpevňujících vnitřních prstenců (+ jeden snare jako záloha)

Činely

Hi-Hat: Zildjian 15“ K Sweet Hi-Hats
Crashe: Zildjian 17“ K Dark Crash, Zildjian 18“ K Custom Dark Crash, Zildjian 20“ A Custom Crash
Ride: Zildjian 23“ K Sweet Ride
FX činel: Zildjian 18“ A Custom EFX Crash

Blány: Remo Powerstroke 3, Remo Controlled Sound

Hardware: DW série 9000, sedačka DW Air Lift, poziční značky (podložky) JK Drum Systems

Paličky: Vic Firth 5B (hickory)

Obaly: Protection Racket

Tagy Rufus Taylor

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY