Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 02.01.2022 - 08:00

Gear Tour: rig Stephena Carpentera z Deftones

Kytarista Stephen Carpenter umísťuje v poslední době na svůj YouTube kanál videa, v nichž hraje některé starší skladby své domovské kapely Deftones. Mezi poslední příspěvky patří track Be Quiet and Drive (Far Away) z alba Around The Fur (1997), jehož kytarové party Carpenter demonstruje v luxusněji vybaveném prostoru, kde kamera odhaluje i část jeho současného gearu. Takže pojďme si ve zkratce popsat, jaké komponenty jsou součástí zvukového řetězce jednoho z nejvýraznějších strunerů v žánru alternativního metalu

Rack obsahuje centrální napaječ, digitální preamp/multiefekt Fractal Axe-Fx II, preamp Marshall JMP-1, procesor Rocktron Intellifex On-Line, dva šuplíky s pedály Strymon Big Sky a Timeline, Eventide H9, Boss, Xotic atd., programovatelný smyčkovač a dva koncové zesilovače Fryette Two/Fifty/Two, z nichž jeden slouží jako záloha. Aktivovaný power amp je zapojen do čtyř boxů Sound City –  2 x SC412 a 2 x SC212.

Na pedalboardu je vidět ladička TC Electronic PolyTune Mini, looper Ditto od stejného výrobce, trojice expression pedálů a kontroler ovládající presety preampů, multiefektů a efektových smyček. V ukázce byl použit Carpenterův sedmistrunný signovaný model ESP Custom ve zlatém laku, podle něhož dostala kytara přezdívku Goldie. Superstrat, vyrobený pravděpodobně v roce 2018 (viz druhý přiložený záznam), je osazen dvěma humbuckery Fishman Fluence SRC, uzamykatelným ladicími strojky, pevnou kobylkou typu tune-o-matic a struny jsou ukotveny skrz tělo.

Tagy Stephen Carpenter
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY