Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gear Tour: kytarista Sammy Boller (2024)

„Vyrůstal jsem v touze být jako Eddie Van Halen a Randy Rhoads, ale postupem času jsem si našel svůj vlastní temný a agresivní styl. V současnosti je mým muzikantským snem, aby se lidé cítili stejně propojení s vesmírem, jako se cítím já, když hraju na kytaru,“ říká Sammy Boller, který v roce 2012 vyhrál s coverzí skladby Satch Boogie soutěž Master Satriani, pořádanou obchodem Guitar Center, a v následujícím roce se stal členem detroitské rockové kapely Citizen Zero. Nyní se Boller věnuje převážně sólovým projektům a koncertům, na nichž používá následující pódiovou sestavu.

Kytary

Gibson Les Paul Axcess Custom - model v matném černém laku vybavený uzamykatelným vibratem Floyd Rose, systémem EVH D-Tuna a humbuckery Motor City Pickups HotHead / Afwayu s rozepínatelnými cívkami.

Friedman NoHo 24 – superstrat v bílé patinované úpravě, opět se snímači Motor City HotHead / Afwayu a vibratem Floyd Rose. Nástroj disponuje dvouoktávovým hmatníkem a menzurou 24,75 palců.

Boller používá většinou struny struny Elixir 12052 Nanoweb (.10-.46) v ladění Eb a trsátka Dunlop Heavy 1.2 mm.

Zesilovač a box

Hlavním aparátem je high-gainová celolampová hlava Friedman BE-100 Deluxe s britským soundem a třemi kanály, zapojená do 4x12 kabinetu „Checkered“ od stejného výrobce, s dvojicí reproduktorů Celestion Vintage 30 a dvěma repry Celestion G12M-65 Creamback.

Pedalboard

Signál míří do receiveru Shure GLXD16+ a ladičky Korg Pitchblack, za níž má své místo noise gate ISP Technologies Decimator II G-String, MXR EVH Phase 90, Empress Compressor, wah Dunlop Cry Baby Mini, delay TC Electronic Flashback X4, analogový delay MXR Carbon Copy a reverb Electro-Harmonix Holy Grail. Efekty jsou ovládány prostřednictvím programovatelnného looper / kontroleru Musicomlab EFX MK-V, řetězec je uložen v boardu Friedman Tour Pro 1529 Platinum se zabudovaným napěťovým distributorem Friedman Power Grid 10.

Tagy Sammy Boller

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY