Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 12.04.2020 - 08:00

Gear Tour: Jared James Nichols

Americký bluesrockový kytarista Jared James Nichols v únoru absolvoval karibskou část šestého ročníku festivalu Keeping the Blues Alive at Sea, kterého se zúčastnili také Buddy Guy, Joe Bonamassa nebo Living Colour. Svůj koncertní gear Nichols představil magazínu Premier Guitar a na přiloženém videu demonstruje následující arzenál:

Kytary

Pomyslným číslem jedna je stále signovaný Epiphone s přezdívkou „Old Glory“, vycházející z letitého Gibsonu Les Paul Custom. Kytara je osazena pouze jedním single coilem Seymour Duncan P-90 usazeným u kompenzované kobylky typu wraparound. Nástroj v tradičním černém laku má kulatější profil krku a je potažen strunami DR Veritas 10-46.

Jako záloha sloužil Gibson Les Paul Standard, který Nichols dostal darem od Charlieho Daughtryho, majitele webu Les Paul Forum. Původní lak Gold Top dostal před mnoha lety nástřik v odstínu Dakota Red a standardně řešenou elektroniku doplňuje dvojice snímačů P-90.

Zesilovače a boxy

Nichols je továrním hráčem britského Blackstaru, který mu před časem postavil zesilovač JJN-20RH MKII v zeleném laku Racing Green. Celolampová hlava s výkonem 20 W disponuje dvoukanálovým preampem a dvě lampy EL84 poskytují výkon 20W. K zesilovači byl použit vertikální box Blackstar 2x12.

Efekty

JJ Nichols není zastáncem opulentních pedalboardů a jediný efekt, jenž byl na zmíněné šňůře použit, představuje originální model slavného overdrivu Klon Centaur, který je dárkem od Davea Big D Lamonta, kytarového technika Joea Bonamassy.

Tagy Jared James Nichols

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY