Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 26.09.2021 - 08:00

Dorothy: reinkarnovaný Les Paul '52 Jareda Nicholse

V listopadu roku 2013 se přehnalo přes Washington ve státě Illinois tornádo, které kromě řady budov, aut a infrastruktury zničilo také dům TJ Duckwilera. Mezi zdevastovanými věcmi byl i starý Gibson Les Paul Gold Top z roku 1952, jehož korpus poté majitel našel na dvorku. Duckwiler se torzo raritní kytary osazené snímači P-90 rozhodl věnovat bluesrockovému kytaristovi Jaredu Jamesi Nicholsovi, který obnovou poškozeného vraku pověřil Joela Wilkinsona ze společnosti JW Restoration.

Wilkinson, jenž má dlouholeté zkušenosti s restaurováním vintage nástrojů a vyrábí také zakázkové snímače, dal kytaře nový krk, hmatník z indického palisandru a do zadní strany hlavice vsadil ve formaci připomínající tornádo několik červených rubínů. K renovaci přispěl i Joe Bonamassa, který Nicholsovi věnoval některé originální díly z roku 1952.

Reinkarnovaný Les Paul z první produktové série dostal přezdívku Dorothy, odkazující na jednu z postav pohádkových příběhů Čaroděj ze země Oz, které tornádo změní život. Jak si Gold Top vede v praxi demonstruje Nicholsovo instagramové video.

Tagy Jared James Nichols Gibson Les Paul Gold Top 1952

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY