Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gear Tour: Dave Murray z Iron Maiden (2023)

Na oficiálním YouTube kanálu britských legend Iron Maiden se objevilo video demonstrující nejnovější pódiový arzenál kytaristy Davea Murraye, používaný na letošní šňůře Future Pass Tour. S modifikovanou sestavou i nástroji vás na záznamu seznámí Murrayův kytarový technik Colin Price, jenž mimochodem představí také preamp/multiefekty firmy Fractal Audio, které Murray nyní používá nejen jako efektové procesory, ale zároveň v nich má uloženy presety postavené na bázi jeho oblíbeného předzesilovače Marshall JMP-1, jemuž byl věrný více než 30 let.

Kytary

Fender Stratocaster Custom Shop 2023 – zcela nový speciál v laku Olympic White, vyrobený Master Builderem Andrewem Hicksem, dostal olšové tělo, subtilnější krk z ořechu, palisandrový hmatník a 21 pražců z nerezové oceli. Pro Murraye je to nyní Strat „number one“.

Fender Stratocaster Custom Shop – druhý zakázkový model, postavený před cca 20 lety, má transparentní úpravu Tobacco Burst a nové nerezové pražce, kterými kytaru vybavil Andrew Guyton (Guyton Guitars) spolupracující např. s Brianem Mayem.

Fender Stratocaster – verze ve žlutém laku s javorovým krkem i hmatníkem slouží jako druhá záloha.

Všechny Straty jsou osazeny uzamykatelným vibratem Floyd Rose a pickguardem nesoucím minihumbuckery Seymour Duncan Hot Rails (kobylka + krk) a střední minihumbucker SD SJBJ-1N.

Rack a pedalboard

Napěťový distributor Furman, dvojice rackových ladiček Peterson Strobo a Korg DTR-1, custom switcher od Petea Cornishe, 2x rackový wah modul Jim Dunlop Cry Baby Custom Shop DCR-2SR, 2x digitální preamp/multiefekt Axe-Fx III Mk II Turbo od Fractal Audio, 2x preamp Marshall JMP-1 upravený firmou Voodoo Amps, 2x stereo power amp Marshall EL34 100 /100.

Signál z kytary míří do switcheru Pete Cornish, kvákadla a následně do jednoho Fractalu Axe-Fx, odkud jsou vedeny tři cesty: první (patrně s emulací boxu) přímo do mixážního pultu, druhá do in-ear systémů a třetí do lampového koncového zesilovače Marshall EL34 100 /100 zapojeného do kabinetů Marshall 4x12 AX a BX (pravděpodobně reproduktory Celestion G12M-25 Greenback) snímaných mikrofony.

Pedalboard obsahuje pouze ovládací pedál k rackovému Cry Baby a kontroler Fractal Audio FC-6, u něhož číslovka v názvu značí počet footswitchů. Kontroler má magnetické chrániče displejů FC-6 ZenGuard od značky ZenRigs, specializující se na vývoj a výrobu doplňků k produktům Fractal.

Tagy Dave Murray Iron Maiden

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY