Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 17.01.2021 - 08:00

Gear Tour: Angie Swan, kytaristka Davida Byrna

Kytaristka Angie Swan je všestrannou hráčkou, o čemž svědčí nejen její angažmá v doprovodném bandu Davida Byrna, hudebního vizionáře a zakladatele kapely Talking Heads, ale také post v orchestru oblíbené show Saturday Night Live nebo spolupráce s interprety jako jsou např. Macy Gray, Adam Lambert (Queen), Cirque du Soleil apod. Absolventka známé bostonské školy Berklee College of Music vystřídala za svou více než patnáctiletou profesionální kariéru spoustu gearu, jehož aktuální sestavu přibližují následují řádky.

Kytary

V současné době se tato část arzenálu stabilizovala na retro modelu Serus J (humbuckery Lollar Firebird, vibrato ve stylu Fenderu Jazzmaster) z produkce firmy Novo Guitars, založené kytarářem Dennisem Fanoem, flexibilním kousku Knaggs Severn, evokujícím tvar kytar PRS Custom 24, a dalším zástupce značky Knaggs představuje verze Kenai osazená rozepínatelnými humbuckery Seymour Duncan Seth Lover SH-55 PAF.

V permanenci je butikový Kauer Starliner Express v bílém laku, opatřený dvojicí single coilů Wolfetone Mean P90, a pro jazzověji orientované akce je vyhrazen telecasterovský Rickencaster s polodutým korpusem, vibratem Bigsby a snímači typu FilterTron, poskládaný kytaristou Rickem Torresem z komponentů různých výrobců. Na většině nástrojů jsou nataženy struny D’Addario NYXL .010–.046.

Kytary

Zesilovače

Pro téměř nonstop vystoupení na Broadwayi v upraveném Byrneově projektu se stal nedílnou součástí Angiina gearu rackový Kemper Profiler s MIDI ovládáním, kde jsou uloženy „otisky“ všech jejích zesilovačů a efektů. Na domácí cvičení či komornější klubové koncerty je využíváno celolampové kombo Supro 1622RT Tremo-Verb 1x10.

Zesilovače

Efekty

Standardní pedalboard obsahuje ladičku D’Addario CT-20, hybridní fuzz EarthQuaker Devices (EQD) Hoof, Xotic SL Drive, analogový Boss OC-2 Octave, phaser EQD Grand Orbiter, MXR Analog Chorus, auto wah / envelope filtr EQD Spatial Delivery a reverb / delay EQD Avalanche Run. Menší gig bag board je osazen distortionem MXR Super Badass, chorusem Moog MiniFooger MF, polyfonním pitch arpeggiatorem EQD Arpanoid a delayem Boss DD-5.

Efekty

Tagy Angie Swan
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY