Přejít k hlavnímu obsahu
Metronome Blues
Metronome Blues
ahmed - Čt, 11.05.2017 - 13:00

Full Moon má sedm let, muzikanti mají důvod slavit

Fanouškovský hudební magazín – za tenhle přístup si redaktoři Full Moonu zejména ve svých počátcích vysloužili nemálo odsudků. Sám jsem takový postoj vítal. K hudbě přece fanouškovství, vášeň a láska neodmyslitelně patří. Vydrželo jim to už dlouhých sedm let.

Co je ale důležité pro muzikanty? Že tohle je otevřená parta, žádný elitní spolek stranící nějaké omezené skupině alternativních hudebníků. Žádné jiné tištěné hudební médium, které by dokázalo být tak zdravě a koncepčně nekompromisní, prodejním číslům navzdory, u nás nenajdete. Pokud jste šikovná kapela, která to s hudbou myslí vážně a dělá ji poctivě, můžete si být jistí, že si vás redaktoři Full Moonu dříve nebo později všimnou.

Během těch sedmi let se toho stalo mnoho, kromě spousty časopisů úplňkový tým stihl vydat více než tři desítky hudebních nosičů nebo dvě knihy, uspořádat desítky koncertů a několik výstav. „Full Moon potkaly věci lepší, horší i nejhorší, přes několik změn formátu, papíru a ceny se s (téměř) každým úplňkem na pultech objevuje nové vydání. Sedm let. Přes všechny sázky na brzký zmar časopisu nebo dokonce tištěných magazínů obecně je Full Moon na scéně stále, v mnoha ohledech dospělejší, silnější a snad i o něco chytřejší,“ říká šéfredaktor Michal Pařízek.

Full Moon pokládám za jeden z nejdůležitějších hudebních filtrů. Na jeho sedmých narozeninách, které proběhnou 25. května v pražském Futurum Music Baru, proto nebudu chybět. Nejde ani tak o účinkující Kill the Dandies!, Metronome Blues nebo BLyTH. Mám prostě chuť být u toho.

Tagy Full Moon
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu Beseda u Bigbítu, na Xplaylistu nebo dříve Freemusic a u labelu X Production.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY