Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Čt, 31.08.2017 - 13:30

Frontman live: promotérský workshop na Music Festiwallu

Chtěli byste se mimo svou muzikantskou roli na koncertech či festivalech etablovat také jaké organizátoři? Láká vás zkusit pořádat akce na vlastní triko? Na workshopu, který proběhne v rámci Music Festiwallu, se zaměříme na to, jak se v začátcích pořádání akcí vyhnout základním chybám. Vstup na něj je zdarma, ale vzhledem k omezené kapacitě je nutné se registrovat.

Worskhop Jak se stát začínajícím promotérem proběhne v pátek 8. září od 19.00 v modřanské prodejně Kytary.cz. Řekneme si, jak uspět, vybrat místo, kapely, udělat časový harmonogram a vše na místě dobře zorganizovat.

Večerem vás provede Vilém Terich, klubový promotér v oblasti metalové hudby a autor našeho stejnojmenného seriálu. A bude mít i hosta – Rostislava Neničku (Lili Vilit, ex-Attack The Hero), mj. pořadatele pražského festivalu Attack The Summer.

Přihlásit na worskhop se můžete zde.

Ohlédnutí za naší workshopovou prvotinou...

Jako naši druhou aktivitu na Music Festiwallu chystáme workshop Jak na mediální prezentaci kapel, který proběhne 9. září od 13.30 hodin. Pomůžeme vám nejen s plánováním i zacílením propagace, ale také jakým způsobem takříkajíc vybrousit její formu. Také na něj je s registrací vstup zdarma.

Z dalších workshopů určitě stojí za zmínku také pájecí workshop BASTL Instruments, kytarový workshop se Zdeňkem Bínou, metalový workshop pro sedmistrunné kytary s Mathé Bodorem nebo beatboxové a perkusní workshopy pro děti. Pokud na tyto speciální chcete vyrazit, účast si rezervujte zde.

A co dál na Music Festivallu můžete kromě atraktivních koncertů (mj. kytarové supertrio Pavlíček, McBride, Hutchings) po vzdělávací stránce zažít? Třeba si se svojí kapelou můžete přijít vyzkoušet moderní aparaturu HK, QSC nebo Connected PA, vše bude zapojené k vyzkoušení. Čeká tam na vás i nahrávací studio, kde si můžete rezervovat nahrávací čas a udělat si nahrávku přímo na místě. K vidění bude spousta limitovaných a custom shop kytar PRS, Taylor, Ibanez a Furch, přičemž některé z nich budou v ČR poprvé a jen po dobu veletrhu.

V rámci DJ ZONE si pak můžete vyzkoušet také tradiční gramce, mixpulty ale i modulární synťáky od Bastl instruments. A třešinkou na dortu bude „ujetý“ projekt Jara Cossigy a výtvarníka Lukáše Bradáčka, kteří mají na Festiwallu premiéru „Lesní kapely“. Jde o nástroje vyrobené z kmenů stromů, větví a dalších přírodnin. Ty jsou napojené a speciální snímače a pomocí aplikace můžete definovat jejich zvuky. Představte si, že mlátíte do kusu pařezu a zní to jako tympán nebo cokoli, co si nasamplujete.

Tagy Music Festiwall

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY