Přejít k hlavnímu obsahu
Staň se součástí Frontmana | Ilustrační foto: Luba Mrkvica
Staň se součástí Frontmana | Ilustrační foto: Luba Mrkvica
Zdeněk Neusar -

Frontman 2020: ovlivni jeho podobu nebo se rovnou staň jeho součástí

Jak by měl vypadat moderní magazín pro muzikanty, který by vás bavilo číst a zároveň pro vás byl i cenným zdrojem důležitých informací? Tuhle otázku si nepřestávám klást celých šest let cesty našeho Frontmana. Teď si ji při plánování roku 2020 pokládám znovu – a budu moc rád, když nám s tím trochu pomůžete.

Prvním krokem letos bylo jednoznačně zlepšení našeho webu, který byl po technické stránce už zastaralý. Stránky se pomalu načítaly, v minulosti byl opakovaně problém se správným zobrazováním obrázků při sdílení na sociálních sítích a tak dále. Veškeré tyto technické potíže se nám během tohoto roku podařilo vyřešit: už měsíc máme nový web, který konečně funguje tak, jak má – a ještě o něco lépe vypadá. Hurá!

Jaké jsou tedy naše vize pro rok 2020?

Předně bych velice rád v rámci naší rubriky Komunita v daleko větší míře zapojil vás všechny, kdo byste se chtěli podělit o to, jak sami k hudbě přistupujete, jak ji tvoříte, co vás inspiruje a je pro vás jako hudebníky důležité. Prostor pro publikování vašich textů, které nemusí být dlouhé ani dokonalé, je otevřený. „Dělte se o svou zkušenost. Je to cesta jak dosáhnout nesmrtelnosti,“ říká Dalajláma. Napište nám na redakce@frontman.cz, jak jste dělali desku (singl, video...), s jakými jste se potýkali problémy, co jste se u toho naučili. Zajímá nás to, pomůže to vaší kapele, sdílená energie inspiruje celou naši hudební scénu. Tak se toho nebojte!

Podstatný pro nás i nadále bude kvalitní obsah, rozhovory se zajímavými osobnostmi, inspirativní seriály a mapování zásadních novinek v oblasti hudebních nástrojů. Rozhovory nově plánujeme dělat také ve formě podcastů a změnu chystáme i v oblasti recenzí a obecně testů nástrojů, kde bychom se chtěli pustit také do tvorby videí. A nárazově si stejně jako dosud dovolíme i nějaké odlehčení nebo naopak kontroverzi.

V roce 2020 budeme akcentovat důležité milníky domácí i zahraniční hudební scény, podíváme se pod pokličku muzikantů, zvukařů a producentů, zamíříme do zkušeben i za výrobci hudebních nástrojů, přiblížíme fungování několika důležitých hudebních médií a promotérů. Zaměřovat se přitom stále budeme hlavně na osobnosti, které se k věcem snaží přistupovat originálním způsobem. Dále bychom rádi pod hlavičkou Frontman live pokračovali v panelových diskuzích na důležitá témata. A zapomínat v Juniorovi nebudeme ani na úplné začátečníky.

Je něco, co byste na stránkách našeho magazínu ocenili? Existují témata, která vám u nás chybí? Podělte se o to s námi a nešetřete nás ani s případnou kritikou. Naší cílem i přáním je se zlepšovat, ne se plácat po ramenou.

Tagy komunita

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY